06 Ağustos 2009
Kategori: Yazilim

Show My PC programı ile Windows Xp’de olan uzak masaüstü bağlantısı ve Msn messenger üzerinden yapılan uzaktan yardım isteme olayı ile aynı işi görmektedir.

Programı kullanmak için modeminizle yada bilgisayarınızla herhangi bir ayar yapmanıza gerek kalmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kullanımı:
Programı indirdikten sonra kurun. Kurulum bittiğinde karşınıza ufak bir pencere çıkacak.

Kendinize yardım alacaksanız “Show My PC to Remote User” tıklayın ve “Password For Remote Users” yazısı ve hemen yanında size verilecek bir kutucuk içersinde şifre olacak (Bu şifre her açılışta değişir) ve bu şifreyi bu programı kuran arkadaşınıza vererek oda “View a Remote PC” tıklayarak sizin verdiğiniz şifreyi girerek sizin masaüstünüzü, farenizi ve klavyenizi ele alarak size yardımcı olacaktır.

Siz yardım edecekseniz karşı taraftan şifre alarak bu sefer siz “View a Remote PC” tıklayıp karşı tarafa yardım edeceksiniz.

Sadece ekran görüntünüzü paylaşmak isterseniz “Give full control to users” kutucuğunu kaldırın.

Yardım alırken programın bağlantısını kesmek isterseniz başlat çubuğundaki saatin yanında program çalışırken simgesi belirecektir sağ tıklayarak “Close VNC Server” diyebilirsiniz.

Not: Bu program yardım amaçla kullanılmaktadır. Kötü niyetli kişilerle karşılaşıp bilgisayarınıza olabilecek saldırıdan ne firma ne de hell-world.org sorumlu değildir. Programı kullanırken dikkat ediniz, tanımadığınız kişilerle paylaşım içerisine girmeyiniz.

İndirmek İçin:

http://rapidshare.com/files/264311822/ShowMyPC.zip

- Etiketler:, , ,
- Bu yazı şu ana kadar 189 kez görüntülendi..
Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi