28 Haziran 2008

vBulletin

Websitesi: http://vbulletin.com

Bu sistem 180$ Lisans ücreti ile satılıyor. Lisansı aldığınızda İngilizce olarak ticket açarak her türlü desteği ve yardımı alabiliyorsunuz. Sistemi kodlayanlar size her an destek vermek için hazır bekliyorlar..

Tabii vbulletin i Ücretsiz olarak kullanan birçokta website mevcut. (ücretsiz diye bir sürüm yoktur. Coderler tarafından crackleniyor ve null diye dağıtılıyor.)  Bu sürümü googlede “vbulletin Null” olarak aratarak bulablirsiniz. Eğer üye sayınız aşırı artar ise Lisans alma mecburiyetinde kalabilirsiniz. vBulletin.com da yani yapımcı sitedeki bize ulaşın linklerinden null sürümleri kullanan siteler rapor ediliyor. vBulletin yetkilileride bu sürümü kullananları tespit ederek hosting Servis sağlayıcılarına bildiriyor ve Hesabınızı kapatmak zorunda kalıyorlar. Ama vbulletin sitenizi hosting sağlayıcınıza şikayet etmeden 3 gün kadar önce lisans almanız konusunda uyarıyor.

Ayrıca birçok Türkçe destek siteleri mevcut. Hiçbiri resmi değildir ve resmi Türkçe sitesi yoktur. Ancak gönüllü kişiler tarafından destek üyelerine sağlanmaktadır.

Vbulletin in Temaları ücret karşılığı satılmaktadır. Ücretsiz tema bulmam mümkündür. En çok çeşit ve opsiyon vBulletin’de vardır.

Favorim vBulletindir.

SMF

Smf Ücretsiz olarak vBulletin ile yarışan bir forum sistemidir.

Resmi sitesi: http://www.simplemachines.org

Birçok iyileştirilmiş eklentisi sitesindeki Türkçe kategorisinde de gönüllü geliştiriciler tarafından Türkçeye çevrilmekte ve destek verilmektedir. Websitesinden demo bulabilirsiniz. Ayrıca birçok teması mevcuttur. Bu temalar bence vbulletin’i ile yarışacak düzeyde değiller. Demo v.s. Sitesinden bulabilirsiniz.

Ayrıca; ipb, phpbb, mybb gibi Php forumlarda bulunmaktadır.

- Bu yazı şu ana kadar 3.758 kez görüntülendi..
Yorumlar ve Geribildirimler
4 adet
opitteSep #
15 Mart 2009, 20:59

Excellent site http://www.hell-world.org and I am really pleased to see you have what I am actually looking for here and this “http://www.hell-world.org/ownz/php-forum-cesitleri/” post is exactly what I am interested in. It’s taken me literally 1 hours and 20 minutes of searching the web to find you (just kidding!) so I shall be pleased to become a regular visitor 🙂

eXeLLanC #
16 Mart 2009, 15:40

Thank you opitteSep

Hell-World.Org You welcomed to world 🙂

harun #
12 Ocak 2010, 22:18

ben Linux serverde çalıştırılacak 1 arıyorumüzernde arama formu olan ve
il,ilçe,eslek,tlf no,askerlik. vb gibi 30 değişik karekteri sorgulayabilecek ve bilgi girilebilecek bir forum arıyorum bana yardımınız dokunurmu

harun #
12 Ocak 2010, 22:22

ben Linux serverde çalıştırılacak 1 Php forum arıyorumüzernde arama formu olan ve
il,ilçe,eslek,tlf no,askerlik. vb gibi 30 değişik karekteri sorgulayabilecek ve bilgi girilebilecek bir forum arıyorum bana yardımınız dokunurmu

Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi