Kategori: Messenger

Merhaba,

Elbet hepinizin başına gelmiştir. Güzel Msn adresimiz evimizde yada sık girdiğimiz başka bir yerde şık diye açılırken kendi evimizde ofisimizde v.s. inanılmaz havaş açılabiliyor. Başlat çubuğunda ki Msn simgesi hababam dönüyor. Peki ama neden? Neden Msn adresimiz yavaş açılıyor?

Bunun birçok teorimi olabilir. Hadi bunları maddeler halinde sıralayalım.

  • Öncelikli ve klasik verilebilecek bir cevap Network / Ağ sorunlarınız olabileceğidir. İnternet bağlantınızda ki bir problem bunu etkiyelebilir. Örneğin, Tek bir modemden birçok kişi interneti kullanıyorsanız internet hızına bağlı olarak paket alıp-gönderme süresi değişebilir.
  • Diğer bir sebep ise, bilgisayarınızın donanım bileşenleri olabilir. Oldukça yavaş bir bilgisayara sahipseniz haliyle messenger’ın oturum açma süreside yavaş olabilir.
  • Eğer kişi listenizde abartılacak kadar insan varsa, sizde benim gibi bir sorun yaşayabilirsiniz. (Mesela ben. Listemde sanırım bin küsür kullanıcı var. Bu listeye engellemediklerim ama listemde tutmadıklarım ve bana yazabilen kullanıcılar da dahil. Eğer listeniz benimki gibi kabarıksa, belki 1 Msn adrsinde hissedilmese de birden fazla Msn açarak çoklu oturum şeklinde kullanıyorsanız, aşırı CPU ve RAM miktarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • ve Son olarak da, Genelde Msn adresinizi formatlanmış yada daha önce hiç oturum açmadığınız bir bilgisayardan oturum açtığınızda böyle bir sorunla karşı karşıya kalınabiliyor. Messenger ‘ın kişi listesini ilgilendiren bazı dosyaları bilgisayarınıza bırakıyor. Böylece 2. oturumu açmanız daha hızlı olabiliyor.

Kafanıza takılan herhangi bir problemi burdan bizlere iletebilirsiniz.

hell-world ‘ü tercih ettiğiniz için Teşekkürler!

- Etiketler:, , , , , , ,
- Bu yazı şu ana kadar 601 kez görüntülendi..
Yorumlar ve Geribildirimler
5 adet
muhammet #
18 Şubat 2009, 00:12

slm arkadaşim benim smnlerimi son sürüm Msn açmiyo ama başka pc açiyo bunun nedeni ne olabilir

hellboy726 #
19 Şubat 2009, 15:54

Nasıl bir hata alıyorsunuz?

bkt #
28 Şubat 2009, 12:28

ya Msn neden açılmıo?

bkt #
28 Şubat 2009, 12:29

yardım edermisiniz bi bilgininz yok mu?

bkt #
28 Şubat 2009, 12:31

ölcem ya acil Msn açmam lazım fakat açılmıo bi sorunla karşılaştı dio kapat yazısı var oraya tıklayınca kapanıo ben bişi anlamadım ..yaaaa ndn açılmıorr…delircem şurda lütfen biri söylesinnn……acil cvp bekliorum…

Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi