Kategori: Messenger

En çok önem verdiğiniz dostlarınızın veya mesai arkadaşlarınızın Messenger’daki durumlarını, kişi listesini açmadan bilmek ve bu kişilerin konuşma pencerelerini çok pratik bir şekilde açmak ister miydiniz? “İsteriiiz” diyorsanız Messenger Plus! Live’ın Masaüstü Kişileri tam size göre!

http://www.hell-world.org/cafer/5.png

Messenger Plus!’ın bu özelliğinin etkinleştirilip masaüstünde gösterilecek kişilerin seçildiği pencereye kişi listenizin Plus! menüsü ya da Plus! düğmesi menüsünden Masaüstü Kişileri öğesini seçerek ulaşabilirsiniz.

Masaüstü Kişileri penceresi

http://www.hell-world.org/cafer/1.jpg

Bu pencerede kişi adlarının yanındaki kutucukları işaretleyerek masaüstü kişilerinizi topluca seçebilirsiniz. Kişi listenizden bir veya birkaç kişiyi masaüstünüzde göstermek istediğinizde ise bu pencereyi açmadan da kişi listesinde kişinin sağ tıklama menüsünden Messenger Plus! Özellikleri > Masaüstünde Göster öğesini seçmeniz yeterli. Masaüstünüzde birçok kişiyi gösterirken hepsini birden kapatmak için Masaüstü Kişileri özelliğini etkinleştir kutucuğunun işaretini kaldırın.

Bu özellik birçok seçenek de sunuyor. Seçeneklere ulaşmak için Messenger Plus! Live Tercihleri > Messenger > Masaüstü Kişileri bölümüne gelmeniz gerekmektedir.

Masaüstü Kişileri Tercihleri penceresi

http://www.hell-world.org/cafer/2.jpg

Kişi pencerelerinde gösterilecek metin kısmından yapacağınız seçime göre masaüstü kişisi penceresi bir ya da iki satırlı olarak gösterilecektir. Pencerenin uzunluğunu ise kenarından tutup çekerek kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Kişinin durumuna göre ayarları değiştir kısmından ise iki seçenek belirleyebilirsiniz.

* Saydamlık değiştir (Bu seçenek belirlediğiniz asıl saydamlık oranını Çevrimiçi kişiler için kullanırken Meşgul->Dışarıda->Çevrimdışı’ya doğru gittikçe saydamlığı otomatik olarak artırır.)
* Çevrimdışıyken gizle (Bu seçenek Çevrimdışı kişilerinizi masaüstünüzden kaldırır, Çevrimiçi olduklarında masaüstünüzde tekrar gösterir.)

Kişi penceresinde ifadeleri göster seçeneğiyle kişi adları ve kişisel iletilerdeki varsayılan Messenger ifadelerinin yerine ifade kısayollarının gösterilmesini seçebilirsiniz.

Görünüm ayarları kısmındansa pencerenin arka plan, kenarlık, metin renklerini ve saydamlığını belirleyebilirsiniz. Renk seçim penceresini açmak için renk kutucuklarına basın. Ancak kişilerinizin kendi adlarına ve kişisel iletilerine koydukları renkler burada belirlediğiniz renkten baskındır.

Görünüm ayarları kişiye göre de değiştirilebilir. Bunu yapmak için masaüstü kişisi penceresinin sağ tıklama menüsünü açın ve Görünüm Ayarları öğesini seçin.

Yine aynı menüden Takma Ad Koy öğesini seçerek bu kişiye bir ad takabilirsiniz. Takma adı, Masaüstü Kişileri penceresinde kişi adları üzerine çift tıklama ile de koyabilirsiniz.
Masaüstü Kişisi sağ tıklama menüsü, görünüm ayarları ve takma ad pencereleri

http://www.hell-world.org/cafer/7.jpg http://www.hell-world.org/cafer/6.jpg

http://www.hell-world.org/cafer/3.jpg

http://www.hell-world.org/cafer/4.jpg

Bu küçük pencerelere çift tıklayarak hemen bir konuşma başlatabileceğiniz gibi, bilgisayarınızdan dosyaları, metinleri ve sitelerden bağlantıları da bunlara sürükleyip bırakabilirsiniz.

Bu pencereler Her Zaman Üstte olacak şekilde oluşturulur. Sağ tıklama menüsünden bu seçeneği kişi bazında devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak pencereyi bir süreliğine gizleme şansınız da var. Bunu yapmak için pencereye farenizin tekerleğiyle (orta tuşuyla) bir kez tıklayın. Bir süreliğine pencereniz kaybolacak, sonra tekrar görünecektir. Görünmez olduğu süre varsayılan olarak 8 saniyedir.

Pencereyi tutup ekranınızın başka yerlerine kolayca götürebilirsiniz. Yerini ve boyutunu sabitlemek için sağ tıklama menüsünden Konumu Kilitle öğesini seçin. Güle güle kullanın.

- Bu yazı şu ana kadar 2.424 kez görüntülendi..
Yorumlar ve Geribildirimler
4 adet
Sinem #
26 Kasım 2008, 08:38

Selamlar,
Gerçekten çok güzel bir anlatım olmuş. Teşekkür ederim. Bu site çok güzel her gün her gün bakıyorum tşklerrrrr

dionisi zolota #
10 Aralık 2008, 17:08

Print Screener hakkında bilgi rica edecektim- Ayrıca PDF ten word veya mail’e nasıl gecildiğini göstermenizi istiyorum.

mehmet #
24 Aralık 2008, 15:17

Msn farklı çalışıyor eski düzenine nasıl getirebilirim bana yardımcı olursanız sevinirim

hellboy726 #
26 Aralık 2008, 12:25

Probleminizi tam olarak anlıyamadım mehmet bey.

Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi