23 Eylül 2007
Kategori: LinuX

Novell`in KOBİ Linux Paketi Eylül`de Piyasada

KOBİler Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition ile Linux sunucu ve Masaüstü bileşenleriyle maliyet avantajı elde edecekler.

26 Haziran 2007; Novell ilk açık kaynak tabanlı, maliyet etkin, esnek KOBİ çözümünü duyurdu. Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition; Linux sunucu, e-posta masaüstü bileşenleri ve geliştirilmis açık kaynak ofis ürünlerini içeriyor. Bu yeni KOBİ paketi ile müşteriler, BT yatırımlarının geri dönüşünü daha hızlı alabilecek ve pahalı, tedarikçi bağımlı ürünlerden kurtulacaklar.

IDC KOBİ Araştırmaları Başkan Yardımcısı Ray Boggs, “KOBİ`lerin Linux`a olan ilgisi hızla artmakta. Uygun maliyetin yanı sıra esneklik ve özgürlük, açık kaynak çözümlere duyulan ilginin sebeplerinden bazıları. Ayrıca kolay geçiş ve kurulum KOBİ`lerin açık kaynak çözümlere geçmelerinde önemli rol oynamakta” dedi.

SUSE Linux Enterprise tabanlı Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition`ın içinde e-posta ve takvim içeren GroupWise ürünü de bulunuyor.. Ayrıca KOBI paketinde, Novell Open Enterprise Server ile gelişmiş depolama yönetimi, kullanıcı ve hakların yönetimi, kümeleme ve failover yetenekleri; SUSE Linux Enterprise Desktop ile toplam masaüstü verimliliği ve Windows* ve Linux uyumlu popüler ofis verimlilik suitinin Novell sürümü bulunmaktadır.

Ürün, sadece fiyat avantajlı bir KOBI paketi olmanın ötesinde Novell`in özellikleri ile kurulum esnasında isteğe göre uyarlanabilen uzaktan yönetim yeteneğine de sahiptir. Böylece KOBİ`lerin BT altyapıları uzaktan da yönetilebilmektedir. Bu da maliyetlerin düşmesini ve hizmetlerin gelişmesini sağlamakta.

Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition yeni geliştirilen bütünleşik katman sayesinde satıcılara ve hizmet sağlayıcılara kendi özel ürünlerini bu çözüme entegre etme olanağı da sunuyor. Ayrıca ürün SUSE Linux Enterprise ile sertifikalı tüm popüler iş yazılım uygulamalarını da destekliyor.

Fiyatı henüz açıklanmayan Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition, 5 sunucu ve 200 kullanıcıya kadar destekliyor ve Eylül 2007 tarihinde piyasaya sunulacak.

http://www.pcworld.com.tr/detail.asp…etail&StrID=34:KAYNAK

- Etiketler:, , , , ,
- Bu yazı şu ana kadar 179 kez görüntülendi..
Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi