Kategori: Genel

leave home ne demek 300x168 İngilizce Bilmek Sadece Gereklilik Değil Bir İhtiyaçİşsizlik oranının yükseldiği, bir iş için bin kişinin başvurduğu dönemleri yaşıyoruz. Bu kişiler arasından sıyrılmak için yapılması gereken şey kendimizi geliştirmekten başka bir şey değil. Peki bunun için ne yapmamız gerekir. Öncelikle o elinizdeki diplomayı ya da yeterlilikleri bir kenara bırakın. Çünkü sizin gibi yüzlerce kişi var bu iş için bekleyen. Ne yapmalısınız peki? Farklı özellikler ile ön plana çıkmalısınız. Örneğin bir bilgisayar programı bilmelisiniz. Mühendisler için autocad, matlab gibi programlar, grafikerler için 3dmax, illüstratör gibi programlar, insan kaynakları için office programları… Bu listeyi sabaha kadar uzatabiliriz. Ancak hepsinin ortak bir tabanı var ki; programların ana dilleri İngilizce. Yani İngilizce bilmeden bir bilgisayar programını bile efektif olarak kullanamıyorsunuz. İngilizce bilmek sadece bununla ilgili değil tabii ki. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi işi isteyen binlerce kişinin arasından sıyrılmak için modern çağımızın ikinci dili haline gelen İngilizceyi de bilmek şart. Çünkü artık hemen her iş sahibi çalışanlarının gereksin ya da gerekmesin İngilizce bilmesini istiyor. Çünkü İngilizce bilmek gerekmese bile kişinin kendisini geliştirmeye ne kadar aç olduğunu, ne kadar öğrenmeye açık ve çalışkan olduğunu da gösteriyor bir yerde. Tüm bu sebeplerden dolayı artık sokakta simit satan insanın da plazada çalışan bir beyaz yakalının da bilmesi gereken dil kendi dilinden sonra İngilizcedir. Sadece iş yaşantısı anlamında düşünmeyin. Başka bir ülkeye seyahat ettiğiniz zaman dünya üzerindeki her insanın benimsediği yazılı olmayan kurallara göre İngilizce anlaşılır. Bunu oradaki yerel esnaf da bilir ve İngilizce öğrenir. Yani kendinizi ülke sınırlarından dışarıya attığınız an İngilizce konuşmak ve karşınızdaki ile İngilizce anlaşmak zorundasınız demektir.

Peki, bu İngilizceyi nasıl öğrenebilirsiniz. Aslında bununla ilgili yüzlerce reklam görmüşsünüzdür. Örneğin İngilizce kursları. Bu kurslar sizi 9 farklı sınıfa ayırarak İngilizce öğretiyor ve her dönem sonunda bir üst sınıfa geçmek için sınav oluyorsunuz. Bunun size faydası nedir bilmiyorum ancak eksiğini söyleyebilirim, eğer üst sınıfa geçemezseniz bir sonraki dönem tekrar aynı sınıftan devam etmek zorundasınız. Yani insanda bir başarısızlık hissi oluşturması muhtemel. Benim önerim ise bir online İngilizce kursu bulmanız. Online İngilizce kursları http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-ogrenme-sitesi/ gibi web tarayıcınız üzerinden İngilizce öğrenebileceğiniz internet adresleridir. Bu siteler genellikle çalışan kesim ya da öğrenciler tarafından tercih edilirler. Bunun nedeni de temel olarak vakit sıkıntısı yaşanmasıdır. Evinizde istediğiniz vakitte İngilizce öğrenebilirsiniz bu siteler yardımıyla.

İngilizce öğrenmek demek sadece cümle yapılarını öğrenmek demek değildir. O dildeki deyimleri de öğrenmeniz gerekmektedir ki düzgün ve akıcı bir İngilizce yanında o dilin mekaniklerine de hâkim olabilesiniz. Örneğin leave home ne demek biliyor musunuz? Evi terk etmek anlamına gelen bu söz öbeği İngilizce bir deyim olup gündelik hayatta kullanılabilmektedir. Siz de bunun gibi deyimleri öğrenerek konuşmanıza derinlik katabilir, karşınızdaki kişi ile daha rahat anlaşabilirsiniz.

... - Bu yazı şu ana kadar 25 kez görüntülendi..
Sizin YorumunuzYazilar iin RSS aboneligi