19 Eylül 2008
Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

Yerel alan ağlarımızda kullandığımız Ethernet teknolojisinin tüm şehre uygulanması fikrinden doğmuştur. Telekom santraline ve müşteri tarafına konacak Metro Ethernet anahtarlar (switch), fiber optik kablo bağlantısı ile Gigabit seviyesine kadar bağlantı seçeneği sağlar.

Metropolitan alanda müşteri lokasyonu ile Türk Telekom Metro Ethernet şebekesi arasında, F/O kablo üzerinden yüksek bant genişliği ile ölçeklenebilir, esnek ve düşük maliyetli her türlü veri akışına imkan sunan bir teknolojidir. Mevcut haliyle son kullanıcıya 5 mbps’den   1 gbps hızlarına kadar geniş bant veri iletişimi imkanı sağlayan yeni bir teknolojidir.

Metro Ethernet Avantajları

·        Mevcut optik ve ethernet teknolojilerinin avantajlarını bir araya getirir:
Hat kopması halinde 50 ms’den daha kısa bir sürede iletim yedek fiber optik hatta aktarılabilir.

·        Uçtan uca ethernet paketi taşıdığı – paket dönüşümüne ihtiyaç duymadığı – için SDH, router veya modem gibi ek yatırımlara ihtiyaç duyulmaz.

·        Esnek Bantgenişliği İmkanı

·        Daha az donanım gereksinimi ve işletme maliyeti

·        Network’ ün büyütülmesinde kolaylık

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

Başlat> Çalıştıra Girin ve shutdown – i Yazın

Karşınıza “Uzaktan Kapat” adlı bir pencere gelecektir.

Oradaki Gözat ikonunu tıklayarak ağınızdaki bir bilgisayarı seçin ve Tamam ikonunu tıklayın.
Ayrıntılı olarak

shutdown -s -t xx -c “not” -m \\bilgisayar adı
-t= zaman xx yazan yere sanıye cinsinden deger yazarsanız o deger kadar sonra kapatılır
-m \\bilgisayar adı ile kapatabilirsiniz
-c bu komut ile karsı tarafa not gonderebilrsiniz
-l ile de oturumu kapatabilrsiniz fakat -l ve -m komutunu aynı anda kullanılmaz

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

seoposition logo kitap severler ve yazarlar için sosyal ağ

Her gün her konuda bir yenisi ortaya çıkan sosyal ağlardan bir taneside kitap severleri, yazarları, yayıncıları ve editörleri bir araya getiren bu site. Eğer bir okuyucu iseniz yayınlanmış veya yayınlanmamış kitaplar hakkında bilgi edinebiliyor, kendi kitap kulübünüzü kurabiliyor, yorum yazabiliyor, diğer okuyucular ile görüş alışverişinde bulunabiliyor hatta yazarlar ile bağlantı kurabiliyorsunuz. Eğer yazar iseniz ister yayınlanmış ister yayınlanmamış olsun kitaplarınızı tanıtabiliyor, okuyucular, yayınevleri ve editörler ile ağ üzerindeki sayfanız üzerinden iletişim kurabiliyorsunuz.

Site: http://www.bookspoke.com/ 

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 2

eye fi Eye fi ile fotoğraflarınızı kablosuz gönderin!

Eye-fi secure digital hafıza kartı herhangi bir dijital fotoğraf makinasina Wi-Fi özelliği kazandırmaktadır. Ayrıca bilgisayarınıza ve değişik web bazlı, Flick, Facebook ve Picasa gibi fotoğraf sitelerine otomatik kablosuz upload olanağı sunmaktadır. Sadece kartı makinanıza takıyorsunuz ve bilgisayarınızdan kablosuz erişim için ayarları yapıyorsunuz, sonra normal resim çekiyorsunuz. Kablosuz router veya alıcınızın kapsamında olduğunuz sürece Eye-Fi otomatik olarak resimleri upload eder, eğer kapsam dışında iseniz, Eye-Fi daha sonra ne zaman kablosuz ağ kapsam içine girdiğinizde upload edecektir. Bu kart aynı zamanda 2GB bir SD kart olduğu için bilgileri hafızasına alacaktır. Eye-Fi sizi kablolardan kurtarmakla birlikte, işlerin daha hızlı işlemesini sağlayacak gibi gözüküyor. Çok işe yarayacak olan bu kartın websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler: eye fi, wireless, kablosuz, ağ, network, wireless network, kablosuz iletişim, files, dosya, fotoğraf, resim, fotoğraf makinası, digital camera, dijital fotoğraf maiknası

Yukarı
Yazilar iin RSS aboneligi