Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 48

Facebook hesaplarının şifrelerini ele geçirmek sanırım birçok kişi tarafından isteniyor. Bu konu hakkında o kadar fazla e-mail alıyorum ki inanamazsınız. Bu yazımda sandığınız gibi, facebook hesabının nasıl şifresi kırılabilir?, Facebook hesabı nasıl hacklenir? temalı konuyu işlemeyeceğim. Anlatmak istediğim tek şey; şifre kırayım derken, kendi şifrenizden olmamanız!

Facebook da birçok gurup ve yazılar görüyorum. Hatta bu işlem için para isteyip, bunu ödediğiniz taktirde, ilgili kişinin şifresini size vereceğini söylüyorlar. Lütfen bunlara inanmayın. Hepsi Yalan!

Genelde facebook ‘da üyesi yüksek hayran sayfaları veya bir konu hakkında gupları olan kişilerin şifresi kırılmak isteniyor. Sanıyorum ki bunun en büyük nedeni; hayranlarını kendilerinin yönetmek istemesi. Onlara kendi duyurularını göndermek v.b hareketler.

facebook1 Facebook Hesabı Şifresi Kırmak

İşte insanların bu zaafndan kaynaklanan bazı kurnaz adamlar, çeşitli sahte sayfalar, para tuzakları kurarak, sizden taleplerde bulunuyorlar.

Örneğin, geçenlerde bir Çiğdem ismindeki ziyaretçimiz şunu söyledi;

Bir site varmış. o sayfadan kendi facebook hesabım ile giriş yaparsam, arkadaş listemde bulunan istediğim kişinin şifresini görebiliyormuşum! Bende inandım ve giriş yaptım. Ancak sandığım gibi birşey olmadı. Hesabın şifresi kırılıyor.. Bekleyiniz gibi yazılar çıktı ama hiçbir işe yaramadı. Sanırım kandırıldım. Çünki bu sayfadan giriş yaptığım için, benim şifremi çaldılar ve hesabıme erişemiyorum. Lütfen yardım edin!

Çiğdem.

Evet.. Gördüğünüz gibi bunu yazan Çiğdem isimli ziyaretçimiz, şimdi Şu sayfada bizden çözüm yolu arıyor; http://www.hell-world.org/ownz/kapatilan-facebook-hesabini-actirmak/

Lütfen inanmayın artık böyle şeye. Şifreler sadece bilgisayarınıza zararlı yazılım bulaştırılarak çalınabilir. Şifre kıracağım, facebook hesabı hackliyeceğim derken, kendi hesabınızdan olmayın! ava giderken, Avlanmayın!

Yukarı
Yazilar iin RSS aboneligi