Yazar: | Kategori: WebmasteRz
Yorum: 3

Resellerclub dün (04.01.2010) itibariyle, Türkiye den erişimleri engelledi.
Şu anda Türkiye menşeili bir ip üzerinden resellerclub a istek gönderilemiyor.
Yurtdışından bir Uzak masa üstü bağlantısı aracılığı ile kullanabileceğiniz server var ise, bağlanıp işlemlerinizi gerçekleşebilirsiniz.

Support ile henüz temas kurup nedenini soramadım.
Ne zaman açılacağı ve nedeni hakkında da henüz bilgi yok.
Birazdan canlı chat e girecek ve bilgi alacağım.

Gelişmeleri buradan tartışalım icon smile Resellerclub Türkiye den Erişimleri Engelledi

23 Temmuz 2008
Yazar: | Kategori: Yazilim
Yorum: 0

Özellikle iş yerlerindeki gibi geniş ağ ortamlarında işe yarayan bu küçük araç ağda makina adına, makina açıklamasına veya IP adresine göre arama yapar.

İsterseniz makina adlarında ve açıklamalarında yıldız (*) karakteri kullanarak birden fazla eşleşmeyi kolaylıkla arayabilirsiniz.
(mesela T120*, *120* gibi) IP adres aralığı girme özelliği sayesinde arama listesine bir seferde birden fazla IP adresini kolaylıkla girebilirsiniz.

36334 Domain WhoIs 1.3

Arama kriterlerini topluca arama listesine yapıştırabilir ve listeden de tekrar kopyalayabilirsiniz.
Arama yaparken sonuçları istediğiniz alan (domain) ve çalışma gruplarıyla (workgroup) sınırlayabilirsiniz ya da isterseniz ağda arama yapmak yerine basitçe ping çekerek makina ismi ve IP adres karşılıklarını bulabilirsiniz. Yapılan arama sonucunda istatistiki bilgiler programın durum çubuğunda gösterilir; bulunamayanlar arama listesinde farklı bir renkte gösterilirler; bulunanlar ise [makina ismi - IP adresi - makina açıklaması] formatında sonuç penceresinde listelenirler. Bu listeden seçilen satırlar istenilen formatta text olarak kopyalanabilir.
Kullanım esnasında fare imleci kontroller üzerinde bekletilirse o konrol ile ilgili yardımcı bilgi ipucu olarak görünecektir.

indirmekiinvr1 Domain WhoIs 1.3 İndirmek İçin:

http://www.homesoft.gen.tr/products/DMNWhoIs.exe

04 Mayıs 2008
Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 3

Merhaba.

cc logo co.cc Ücretsiz Domain
internette gezinirken rastladım bu uzantıya. (co.cc) Yenimi Acaba ? Diye bakınıyordum. Birde Baktım ücretsizmiş (ücretsiz olması bence yeni olmasından daha önemli) Üstelik Kendi hostunuza yönlendirebilirsiniz.

Yani Name Server NS leri kendinize göre ayarlıyabilirsiniz.

bende hemen koştum www.hell-world.co.cc yi aldım ve host sponsorumuz olan ns1.eylulweb.com ve ns2.eylulweb.com dns adreslerine yönlendirdim.

Hadi hayırlısı 48 saat sonra ns ler tüm dünya ülkelerinde aktif olacakmış, bekliyoruz.

Sizde Ücretsiz co.cc Domain almak, kendi hostunuza yönlendirerek kullanmak isterseniz şurdan kayıt olun;
www.co.cc

25 Aralık 2007
Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

7characteristicsofgooddomainnames Kaliteli Domain Hangisidir?

İnternette alan adları bir nevi gayrimenkul olmuş durumda. Sitenizin başarısı için alan adının etkisi oldukça önemli. Fakat alan adı belirlerken nelere dikkat etmeliyiz? Şurada bir liste çıkarılmış :1. Kısa olmalı
Kaliteli alan adları kısa olurlar. üç ve dört harfli alan adları tükenmiş ve beş harfliler ise tükenmek üzere. Tabiki bu bir kısıt değil ama genellikle10 karakterden az olması ve kesinlikle 20 karakteri geçmemesi gerekiyor. Bir kelime domainler altın değerinde, iki kelime domainler iyi , üç kelime domainler ortalama düzeyde ve dört kelime domainler ise kötü bir fikir olarak değerlendiriliyor.
Örneğin:quotes.com altın değerinde, proquotes.com iyi düzeyde, proquotesnow.com ortalama düzeyde , yourproquotesnow.com ise kötü düzeyde alan adları olarak değerlendirilmiş.

2.Hatırlanabilir olmalı
Birçok internet kullanıcısı sık kullanılanları kullanmamakta. İnsanlar favori sitelerinin adresini ezberleyerek istediklerinde o siteye giriyorlar. Sitenizin adı akılda kalıcı değil ve kolayca hatırlanamıyorsa bu sizin için büyük bir sorun teşkil ediyor. Örneğin: brcwr.com kısa ama kolayca hatırlanabilir değil. bu yüzden böyle bir alan adına sahip olmak pek de mantıklı değil.

3. Okunması kolay olmalı
İstemedeğiniz birşey de sitenizin isminin yanlış telaffuz edilmesinden dolayı kullanıcıların başka bir siteye gitmesi veya herhangi bir sayafaya ulaşamamasıdır. Kullanıcıların adresinizi yanlış yazmaması için yabancı kelimeleri kullanmaktan, zor telaffuzlu kelimelerden ve tuhaf kelimelerin birleşiminden kaçının. Örneğin: cappucinobar.com bizim için bu konuda sıkıntı oluşturabilir. biz telaffuz ederken tek ”p” ile söyleyeceğimizden dolayı adres yanlış yazılabilir.

4. .com uzantılı olmalı
Organizasyonlar .org, özel bir coğrafi bölgeyi hedefleyen şirketler ise yerel domain uzantılarını tercih ederler (.tr,.it,.co.uk). Bu gibi durumların dışında .com uzantısı her zaman daha faydalıdır. Bu uzantı oldukça popüler olmakla birlikte insanların hafızasında oldukça yer etmiştir. Sitenize arama motorları sonuçlarıyla veya diğer linklerle gelen kullancılar url’den çok sitenizin adına bakarlar ve bir dahaki sefere girmek istediklerinde sitenizin ismini .com uzantısı ile birlikte yazarlar. Uzantı farklı ise kullanıcı farklı bir siteye yönlendirilir. (fatih terim’in de rol aldığı galatasaray reklamında .org uzantısına vurgu yapılmadığı için birçok kullanıcı galatasaray.com’a hücum etmişti!!!). Marka olmuş durumda ve .com uzantısından farklı uzantılara sahip siteler .com uzantılarını da alarak kendi sitelerine yönlendirmiş durumdalar. Örneğin: bildirgec.com–>bildirgec.org gibi.

5. Açıklayıcı olmalı
Birçok kullanıcı sitenize arama motoru sonuçlarından veya diğer sitelerdeki linklerden gelirler. Yani gördükleri alan adı ilgisini çekerse sitenize girerler. Açıklayıcı bir alan adı ziyaretçilere sitenizin içeriği hakkında bilgi verir. Eğer ilgili anahtar kelimeler alan adı içerisinde bulunuyorsa bu durum arama motorlarındaki sonuç sıralamalarına etki edecektir.
Örneğin: haberturk’un içeriğini ziyaret etmeden önce tahmin edebilirsiniz. arama motorlarında ”el becerileri” konusunda arama yaptınız ve şöyle iki sonuç çıktı ; birincisi mikeslair.com, ikincisi ise 10marifet.org. hangisini tercih ederdiniz?

6.Markalaştırılabilir olmalı
Bir marka olabilecek alan adı hoş bir telaffuza, harflerin ilginç bir kombinasyonuna veya etkileyici bir görsel etkiye sahip olması gerekir. Bazen açıklayıcı olmayabilirler fakat eşdeğerde etkiye sahip olmalıdırlar. Örneğin: Kotaku.com internetteki önemli oyun bloglarından birisiymiş!(pikaçu’dan benzetme yapmışlar herhalde). Açıklayıcı olmamasına rağmen hatırlanabilir olması önemli bir avantajıymış.

7. Tire(kısa çizgi(-)) veya rakam içermemeli
Tire veya rakamlara sahip alan adları bir nedenden dolayı kalitesizdirler. .com uzantısına sahip olmayan siteler gibi aynı sıkıntıya maruz kalırlar. Tech-world sitesini bir daha ziyaret etmek isteyen kullanıcıların çoğu aradaki tireyi unutacaktır. Rakama sahip alan adları telaffuz esnasında bazı problemlere neden olacaktır. Tech5.com, techfive olarak telaffuz edilecek ve ziyaretçi adresi yanlış yazabilecektir.
Yazar son olarak bu listedeki sadece 1-2 kurala uyup da oldukça başarılı olan birçok sitenin de bulunduğunu ifade etmiş.

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

Dünyanın ilk .Com domaini!

Evet dünyanın ilk .com domaini Ne merakmı ediyorsunuz ?

İşte Cevabı: symbolics.com

Tarih:  15 Mart 1985

Whois Bilgisi: http://whois.domaintools.com/symbolics.com 

İlk 100 Site: http://thelongestlistofthelongeststuffatthelongestdomainnameatlonglast.com/first71.html 

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

maintop asia uzantılı domain tescili başladı

asia uzantılı domain tescili başladı

www.siteismi.asia uzantılı domain almak istiyorsanız acele edin yarından itibaren tesciller başlayacak ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Etiketler: .asia, asia domain, domain, tescil, registar, dotasia.org 

Yukarı
Yazilar iin RSS aboneligi