15 Haziran 2010
Yazar: | Kategori: Yazilim
Yorum: 2

TürkAntivirüs Pro 1.1 isimli bu yazılım tamamen ücretsiz olarak sunulan ve Türk yapımcılar tarafından geliştirilen ve bilgisayar güvenliğiniz için virüslere karşı üstün koruma sağlayan yeni bir programdır. Bilgisayarınızın disklerinde detaylı tarama işlemi gerçekleştirerek tespit ettiği virüsleri kolayca silebiliyor.

tr 300x177 Türk Antivirüs Pro 1.1
Yerleşik koruma sistemiyle veri akışısınızı denetleyerek gerçek koruma sağlıyor ve bulduğu virüsleri anında silip karantinaya alabiliyor. Halen geliştirilme aşamanında olan bu Türkçe Antivirüs programı kendisini otomatik olarak güncelleyerek yeni çıkmış virüslere karşı herzaman hazırlıklı oluyor.
19 Kasım 2009
Yazar: | Kategori: Yazilim
Yorum: 2

Remove Fake Antivirus, sahte güvenlik yazılımlarını tespit ederek, bunları sisteminizden silebilen oldukça önemli bir yazılım. Gerçekte bilgisayarınıza zarar vermek amacıyla yazılmış fakat kendilerini birer virüs koruma yazılımı, tam sistem koruma yazılımı, casus yazılım engelleme aracı olarak gösteren tüm yazılımları engelleyebilen bu yazılım gün geçtikte veritabanını da güçlendirmektedir.

Okumaya devam et »

Yazar: | Kategori: Yazilim
Yorum: 0

Blue Atom Antivirus 2010 Hybrid System, bilgisayarınızı zararlılara karşı koruyabileceğiniz, ücretsiz ve açık kaynak kodlu sade bir virüsten koruma yazılımıdır. Küçük boyutuna rağmen RTP (Real Time Protection) olarak kısaltılmış, gerçek-zamanlı tarama özelliğine sahiptir. Sisteminizi zararlılara karşı sürekli koruma altında tutar. Günümüz gelişmiş virüsten koruma yazılımları kadar olmasa da küçük boyutuna ve asgari düzeyde sistem kaynağı kullanmasına bakarak kendisinden beklenilenlerden daha fazlasını başardığı söylenebilir.

Okumaya devam et »

Yazar: | Kategori: Güvenlik
Yorum: 8

Selamlar,

İnternet ve forumlarda o kadar fazla görüyorum ki… Kaspersky Key.. Kaspersky İnternet Security Key istekleri, yayımlamaları vs. Nedir bu kadar fazla key merakınız? Hiç anlamıyorum açıkcası.

İnsanlar hastalandıklarında, doktorlara onlarca para verirler. İlaç alırlar. Evcil hayvanları hastalandığında ise, ilgili doktorlara götürülür. Peki ya bilgisayarınız? Ona bir antivürüs alarak o kadar çok sevindirebilirsiniz ki. Kredi kartı bilgilerinizden tutun, Msn yazışmalarınıza, maillerinize, şifrelerinize kadar… Bunları korumak sizin en büyük amacınız olmalı.

İnternet dünyasını teksas gibi düşünün. Herkesin elinde bir tabanca var. Siz eliniz cebinizde gezemezsiniz. Eğer öyle gezerseniz, birisi sonunda çıkar size tabancasını doğrultur. İşte internet denilen bilgi deposu böyle tehlikeli bir yer. İster inanın ister inanmayın.

İşte bu gün, İnternette gerek c++ ile program geliştirmiş, gerek piyasaya gerçekten de virüs ve keylogger yazıp kazandırmış birisi olarak size önerim var.

kaspersky1 Bilgisayar ve Bilgi Güvenliğini Korumak

kaspersky

Bu önerim Kaspersky Ürünleri!

Kaspersky İnanıyorum ki, şu ana kadar kullandığım en iyi güvenlik yazılımı ve en uzun bilgisayarımda bulunan vazgeçilmez programımdır. Tabiki de tavsite ettiğim…

Yazımızda, kaspersky ürünlerini incelemenin yanısıra, nerden nasıl satın alacağımızı, güncel fiyatlarına da değineceğiz.

Öncelikle belirtmek isterim ki, bu yazımı özgün olarak ve bir baskı altında kalmadan yazıyorum icon smile Bilgisayar ve Bilgi Güvenliğini Korumak Kaspersky yapımcıları bana para teklif edip, günde binlerce kişinin ziyaret ettiği bu sitede bunu yazmamı sağlamıyorlar.

Kaspersky ‘ı Tanıyalım!

Kaspersky, Defalarca en iyi ve en kaliteli güvenlik yazılımı seçilmiştir. Kaspersky temel olarak bilgisayar koruma konusunda satışta 2 kral ürünü vardır. Bunlar; Kaspersky İnternet Security ve Kaspersky Antivirüs.

Kaspersky İnternet Security;

Tüm güvenlik paketlerini barındıran yazılım. Biz hell-world.org olarak, kaspersky Internet Security yazılımını kullanıyor ve öneriyoruz. Bu program içerisinde Şunlar var;

  • Antivirüs (Virüs ve Zararlı yazılım koruma)
  • Firewall (Giden / gelen trafiğinizi, network trafiğini izlemenizi ve kendinizi korumayı amaçlayan mükemmel bir güvenlik duvarı)
  • System Security (sistemdeki tüm dosyalarınızın kararlılık ve bütünlülük kontrolü)
  • Mail Filtresi (Outlook gibi mail alma yazılımları kullanıyorsanız, büyük bir tehlike altındasınız demek. Kaspersky buna çözüm sunuyor!)

Kaspersky Anti-virüs;

Bilgisayarınızı virüs ve diğer zararlı yazılımlardan koruyan bir güvenlik paketi

Kaspersky’ı Diğerleri İle Karşılaştırmayın! yada karşılaştırın..

Kaspersky ‘ın resmi Türkçe sitesi olan kaspersky.com.tr de bulunan bir karşılaştırmayı inceleyin;
http://kaspersky.com.tr/KIS_Other.html

Burada, KIS 2009 Yani; Kaspersky İnternet Security Diğer koruma programları olan, Norton, McAfee, TrendMicro ve Microsoft ürünleri ile karşılaştırılıyor…

Denemeden Almam! Diyenlerdenseniz..

Kaspersky sizleri de unutmuyor. Türkçe olarak yayımda olan Kaspersky Ürünlerini 30 Gün boyunca Bedava! test edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken basit.. Hemen buraya tıklayarak, veya şu sayfayı ziyaret ederek; http://kaspersky.com.tr/yuklemeler.html Kaspersky ‘ın test sürümünü edinin ve 30 gün boyunca denemeye hak kazanın!

Güvende Olmak Kaç Para?

Kaspersky ile güvenliğinizi sağlamaya karar mı verdiniz? Tebrikler. Çünki biz buna çoktan karar vermiştik. Biraz gecikmişte olsanız, nerden dönerseniz kardır.

Kaspersky Ürünlerinin Fiyatlarına değinmemiz gerekirse..

Kaspersky İnternet Security;

1 Bilgisayar; 35$
3 Bilgisayar; 70$
5 Bilgisayar; 99$

Kaspersky Antivirüs;

1 Bilgisayar; 25$
3 Bilgisayar; 57$
5 Bilgisayar; 88$

Arkadaşınızla Alın, Karlı Çıkın!

Yerinize olsam şöyle yapardım. Gidip 35$ ‘a bir bilgisayarlık lisans alacağıma, 2 güvende olmak isteyen arkadaş daha bulur toplu 3 lisans alırdım. Kara geçerdim.35$ vermek yerine kişi başı 22$ para verirdim.

Lafı fazla uzatmıyor, Satın almak ve daha fazla bilgi için sizleri kaspersky ile başbaşa bırakıyoruz..

http://kaspersky.com.tr/satis.html

15 Aralık 2008
Yazar: | Kategori: Yazilim
Yorum: 0

Garip ismi, Alışılmışın dışındaki çalışma prensibi ile pek de duymadığımız bir Antivirüs ve Güvenlik paketi, mks_vir…

31733 Mks Vir 2009 Beta

Adı gibi ilginç olan bu virüs ve güvenlik duvarı paketinin tarihi, aslında çok da eski bir geçmişe dayanmıyor. Program ilk olarak 1987 yılında virüslerin bir anda ortaya çıkıp çok büyük zararlar vermeye başladığı bir zamanda hazırlanmış ve geliştirilmeye devam ediliyor. Geçen yıllar, üretici firmayı daha da olgunlaştırmış olacak ki program, Antivirüs paketi yanında güvenlik duvarı, e-posta tarayıcısı, Windows kayıt defteri koruması ve uygulama izleyicisi ile tam bir Güvenlik paketi durumuna getirilmiş.

Yazılım, diğer Antivirüs programlarından sadece ismiyle değil, çalışma prensibi ile de ayrılıyor. Virüs taraması yapabilme kabiliyetinden daha çok virüslerin sisteme girmesini dahili olarak önleme stilinde çalışan uygulama, bunun için kendini Windows kaynak kodları arasına gizlemeyi uygun görüyor. Böylelikle birçok virüsün kendini gizleyip de Windows içine saklanması hilesini onlara karşı da kullanabiliyor. Gerçekten de orjinal bir fikir bu. Ancak virüs tanıma, güncelleme ve temizleme konusunda aynı orjinalliği ne yazık ki Antivirüs kategorisindeki rakipleri kadar iyi tutturamıyor. Yine de çalışma prensibi ve tarama hızı açısından ortalamanın bir hayli üzerinde olduğunu söyleyebiliriz.

Güvenlik duvarını, program yapımcılarının sadece pakette dursun ve bazı Ad/Spy sitelerini açılmadan önlemesi için çalışsın diye eklediklerini düşündüğümüz Mks_Vir, yine de hızlı tarama gücü ve değişik çalışma prensibi ile denenebilecek bir Antivirüs programı.

Not : Programın bu sürümünü deneme süresi sonrasında da kullanabilmek için 29$ ödemeniz gerekiyor.

Önemli : Programın 2009 Beta’sı, anlaşılması çok zor olmasa da sadece Polonyaca bir dil desteği ile birlikte geliyor. İngilizce destekli bir önceki 2007 sürümünü buradan (84 MB) indirebilirsiniz.

indirmekiinvr1 Mks Vir 2009 Beta İndirmek İçin:

http://www.mks.com.pl/resources/files/mksvir9setup.exe

Yazar: | Kategori: Güvenlik
Yorum: 1

Windows işletim sistemlerinde güvenliği sağlamak her zaman sorun olmuştur. Güvenlik büyük oranda 3. parti yazılımlarla sağlanmaya çalışılır.
Bu yazıda pek çok bilgisayar dergisi veya Internet sitesinin söylediği yöntemlerden çok, pratikte denenmiş, gerçekten iyi sonuçlar alınmış yöntemlere ve yazılımlara değinilecektir. Temel olarak şu anda en çok kullanılan Windows işletim sistemi Windows Xp dikkate alınmıştır.

1. Sistem Güncelleştirme
Hiçbir değişiklik yapılmamış bir Windows Xp işletim sisteminde yüzlerce açık bulunduğu biliniyor. Microsoft da bu açıkları kapatmak için onlarca yama çıkarıyor.

Sistem güvenliğini sağlamada ve sistemi zararlı yazılımlardan korumada ilk adım her zaman güncel bir sisteme sahip olmaktır. Windows Update sitesini ara sıra ziyaret ederek ve otomatik güncelleştirmeyi “açık” tutarak , sistemin güncelliğini temin edebiliyoruz.

windowsupdate Windows İşletim Sistemi Güvenliği
Windows update

2. Yazılım Desteği

a.) Güvenlik Duvarları

Microsoft her ne kadar sistemi güncel tutmanın yeteceğini düşünse de gerçek dünyada işler böyle yürümüyor. Windows güvenlik duvarı sistem güvenliğini sağlamada yetersiz ve kullanışsız kalıyor. Bu durumda iş bize kalıyor ve etkili bir güvenlik duvarını sisteme yüklememiz gerekiyor. Küçük bir araştırma yaptığımızda piyasada seçebileceğimiz pek çok güvenlik duvarıyla karşılaşıyoruz. Eğer orta veya alt sınıf donanımlar kullanıyorsak “en çok özelliği barındıran ve en etkili çalışan” güvenlik duvarını seçmek sistemi ağırlaştıracağı için canımızı daha çok sıkabilir.
Ücretsiz alternatifler arasından Comodo ya da Zone gibi güvenlik duvarları yeterli güvenliği sağlayacaklardır. Comodo Firewall‘un yüklendiği ilk günlerde, çalışan veya yüklenmeye başlayan her program için defalarca kez soru sorması biraz bunaltıcı olabiliyor. Ama mantık sınırları içerisindeki sistem kaynağı kullanımı ona artı puan getiriyor.

comodo Windows İşletim Sistemi Güvenliği
Comodo Firewall

b.) Anti-virüsler

Sistem kaynağı tüketimi konusunda en çok sıkıntı yaşatan programlar Anti-virüs yazılımlarıdır. Buna en uygun örnek Norton olacaktır. Çok detaylı arabirimi olmasına karşın paralı olması , sisteme aşırı yüklenmesi ve bununla beraber bilgisayarda performans kaybına yol açması Norton’u tercih listemizin en altına itiyor. Ücretsiz anti virüs programları arasında Avast görece olarak az performans kaybına sebep olmasıyla adını sıkça duyuruyor ancak zaman zaman bazı zararlı yazılımları tespit edemiyor. Yine de kullanılabilir. Ücretli Anti-virüs yazılımlarından Nod32 görevini son derece iyi yapıyor. Bunun yanında sistem kaynakları tüketimi de mantıklı seviyelerde.

nod32 3 1 Windows İşletim Sistemi Güvenliği
Nod32

3. Çerezler, Olası Zararlı Linkler ve Önleme Yöntemleri

İnternetteki her adres iyi niyetle hazırlanmıyor. Sadece bilgisayarlara bir takım zararlı yazılımlar yüklemek için tasarlanan Internet siteleri olduğunu biliyoruz. Bu adreslere doğrudan girmesek bile güvenli görünen bazı Internet sitelerine gizlenmiş olabiliyorlar. Bununla birlikte bizim hangi adreslere girdiğimizi tespit etmek ve Internet kullanma alışkanlığımız hakkında bir profil oluşturmak için yazılmış çerezlerle (Cookie) dolu bir bilgisayarı da kullanmak istemeyiz.
Teorik olarak C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts dosyasına salt okunur özelliğini kaldırdıktan sonra müdahale edebilir ve zararlı tüm adresleri başka bir adrese yönlendirerek etkisizleştirebiliriz. Ancak bu hem büyük zaman kaybı olacaktır hem de engelleyeceğimiz tüm adresleri tahmin etmemiz mümkün değildir. Bizim yerimize bunu ve daha fazlasını yapacak ücretsiz yazılımlar mevcut. Bunlar arasında sık güncellenmesiyle öne çıkan SpyBot Search and Destroy hem olası tüm zararlı linkleri hosts dosyasına ekleyerek yerel ip’imize yönlendiriyor hem de firefox ve Internet Explorer da tracker Cookie olarak bilinen çerezleri gereken ayarlamaları yaparak bilgisayara yüklenmelerini engelliyor.

sbybot Windows İşletim Sistemi Güvenliği
Sbybot – Search & Destroy

4. Tarayıcılar

Zararlı yazılımların (adware malware) pek çoğunun Windows Xp’ye gömülü olarak gelen Internet Explorer’a yönelik yazıldığını biliyoruz. Bu yazılımlardan pek çoğu internet Explorer’ın eklentiler bölümüne kendisine ait bir kurulum çekirdeğini ekleyebiliyor. Her internet gezintisine çıktığımızda zararlı yazılımları silmiş olsak bile bu çekirdek dosyalar zararlı yazılımları tekrar yükleyebiliyor. Mozilla Firefox bu konuda daha iyimser bir tablo çiziyor . Tarama performansı da internet Explorer’dan yüksek ancak Mozilla ekibi Firefox’un yüksek ram kullanımına henüz bir çözüm getirmiş değil. Düşük kapasiteli ram donanımına sahip kullanıcılar bu durumdan etkilenebiliyorlar. Buna karşın Firefox sürekli güncel tutulursa kendisi adına yeteri kadar güvenlik sağlayabiliyor.

firefox 47fe3a7ebbcb1 thumb400 Windows İşletim Sistemi Güvenliği
Mozilla Firefox

Yukarıda adı geçen programlar “en iyi ve en performanslı programlar” olmayabilirler ancak sistemin uzun süre internet ortamında kullanılmasına rağmen bu kombinasyonlarla hiçbir zararlı yazılımdan etkilenmediği görüldü. daha iyi alternatifler yorumlara eklenebilir.

5. İnsan Faktörü

Sistemimiz bizim komutlarımızı yerine getirmek için tasarlanmıştır. Bu yüzden her ne kadar sıkı korunmuş olursa olsun bizim tarafımızdan bilerek ve ya bilmeyerek yüklenecek her türlü zararlı yazılıma karşı koymayacaktır. Biz bu yüzden neyin zararlı olup olmayacağını tahmin edebiliyor olmalıyız. Bu konuda bize en büyük yardımcı indirilecek dosyaların uzantıları olacaktır.
Örneğin bir müzik dosyasını bilgisayarımıza indirmek üzereyiz bize verilen linkteki sözde müzik dosyasının uzantısının ise .exe olduğunu görüyoruz. Biz belli başlı dosya uzantılılarını biliyorsak .exe dosyasının bir müzik dosyası olmadığını ve her türlü yazılımı içinde barındırma potansiyeli olan bir çalıştırılabilir dosya olduğunu da biliyoruz demektir. Böylece bu tuzaktan uzak durabiliriz. Dosya uzantılarıyla ilgili bunun gibi pek çok örnek verilebilir.

Özetle : .src .exe .bat gibi uzantılar spyware , adware , trojan ve virüs gibi çeşitli zararlı yazılımları taşıma potansiyeline sahiptir. Ancak pek çok yararlı program da bu uzantıları içerir.
.mp3 .mp4 .avi .bmp . gif .jpg .txt gibi uzantılarsa görüntü veya ses üzerine hazırlanmış multimedya dosyalarıdır. Çok uç örnekler hariç zararlı yazılımları taşımazlar.

Office dosyaları da artık eskisi kadar yaygın olmasa da makro virüslerini taşıyabilir. Dosyanın bunu taşıması için özellikle bu virüsü taşımak için hazırlanmış olması gerekir. Office yazılımları makro özelliklerinin çalıştırılıp çalıştırılmayacağını soracaktır. Çalıştırılması onaylanmadığı sürece zararsızdırlar.

6. Alternatifler
Eğer Windows uygulamalarına bağlı kalmak zorunda değilsek işletim sistemimizi değiştirerek kendimizi güven altına alabiliriz. Ücretsiz ve lisanslı olarak kullanabileceğimiz Linux dağıtımları arasında en başarılılarından birisi olan Ubuntu tüm ofis ve ev ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde ve kurulduktan sonra tüm işlerimize yetecek program desteğiyle birlikte geliyor.

ubuntu logo Windows İşletim Sistemi Güvenliği
Ubuntu

Yine bir başka Linux dağıtımı olan Pardus TÜBİTAK yapımı ve “yerli” olmasıyla dikkat çekiyor. Pardus hakkında Türkçe kaynaklara ulaşmak ve Türkçe yardım almak son derece kolay. Linux altyapısında olduğu için üzerine dışarıdan herhangi bir anti virüs veya güvenlik duvarı kurmamamıza rağmen aynı şartlar altındaki Windows işletim sisteminden daha güvenli olduğu söylenebilir.

2pardus tescil Windows İşletim Sistemi Güvenliği
Pardus – Özgürlük İçin
Yazar: | Kategori: Yazilim
Yorum: 0

Quick Heal AntiVirus, sistemi bilgisayar virüslerinden korur, bu virüslerin yayılmasını engeller ve virüs bulaşan dosyaları temizler. Hizmet bir GUI ve komut satırı tarayıcısına sahiptir. Hizmet ayrıca virüslere karşı güçlü ve gerçek zamanlı bir koruma sağlar. Bu koruma sistem üzerinde uygulanır ve kullanılan her dosyayı tarar. Erişim taleplerini tarar ve işlemin devam etmesine izin verir veya bir virüs bulunması (ya da diğer bir sınırlama) halinde işlemi durdurur. Virüs tanım güncellemeleri düzenli olarak hizmete sunulur. Bu ürün düzenli olarak “Virus Bulletin” testinden geçirilmiş ve VB100% ödülü almıştır.

Sistem Gereksinimleri:

# Redhat Linux 8.0 ve üzeri,
# SuSe Linux 7.2
# Mandrake 8.0 ve üzeri.

Özellikler:
# Kolay kurulum ve kullanım.
# Platformdan bağımsız teknolojisine dayanan, daha güçlü ve gelişmiş tarama aracı.
# Binlerce solucan, backdoor, truva atı, spyware, adware, riskware, dialer, joke, DDOS aracı ve virüsü tespit edebilir.
# Virüs bulaşan dosyaları otomatik olarak tespit eder.
# Otomatik olarak güncellenen yazılım sisteminizi sürekli olarak korur.

Tarayıcı: Quick Heal AntiVirus 2 tarayıcı tipine sahiptir. Bunlar:
# GUI tarayıcı
# Komut satırı tarayıcı

GUI Tarayıcı
GUI tarayıcısı dosya ve klasörlerin kolayca taranmasını sağlar. Komut kabuğuna erişim gerekmeksizin UI üzerinden yapılandırılabilir. Ayrıca bu arayüz sayesinde Quick Heal AntiVirus yazılımını otomatik olarak güncellenecek şekilde yapılandırılabilir.

Komut Satırı Tarayıcı
Quick Heal kullanımı kolay bir komut satırı tarayıcıya sahiptir. Bu tarayıcı virüslerin sistematik olarak taranması için kullanılabilir ve çeşitli komutlar kullanılarak uygun işlemler yerine getirilir. Lütfen bir tarama yapmadan önce lojik komutları seçtiğinizden emin olun. Özellikle “Delete” de dahil olmak üzere tüm komutların tarama sırasında verilmesi önemlidir. Tamir edilememesi durumunda dosya bu kombinasyon kullanılarak silinir. Bir tarama başlatmadan önce verilerinizi yedeklemeniz önerilir.

Quick Heal GUI ve Komut Satırı Tarayıcılarının Temel Özellikleri:
# Virüsleri tespit eder ve temizler.
Polimorfik virüsleri tespit eder ve temizler.
# Arşivi ve paket dosyaları tarar.
# Ayrıca dosyaları dumb metodunu kullanarak tarayabilir.

Çevrimiçi Koruma
Dosyaları çalıştırıldığı, erişildiği veya kapatıldığı anda tarayarak, sisteminizi virüslere karşı gerçek zamanlı olarak korur. Quick Heal gerçek zaman koruması DAZUKO tabanlıdır.

Dazuko Hakkında
Bu proje 3. parti (kullanım alanı) uygulamaların dosya erişim kontrolü başlatmasını sağlayan bir aygıt sürücüsü sağlar. Orijinali H+BEDV Datentechnik GmbH tarafından, erişim sırasında virüs taraması için geliştirilmiştir. Diğer kullanım alanları: dosya erişimi izleme/logger veya harici güvenlik uygulamaları. Dosya erişim taleplerini engelleyerek dosya bilgisini 3. parti uygulamasına gönderir. Bundan sonra 3. parti uygulaması sürücüye dosya erişimine izin verme/erişimi engelleme emri verir. 3. parti uygulamasına ayrıca erişilen dosya, erişim tipi, işlem kimliği ve kullanıcı kimliği gibi bilgiler gönderilir.

Dazuko kullanıcıların aygıt sürücüsünü kendi amaçları doğrultusunda derlemeleri için ücretsiz olarak sunulmuştur. Bu özellik aynı zamanda projeye 3. parti dosya erişim kontrolü üzerine genel bir arayüz oluşturma imkanı tanır. Kaynak kodunun birçok kişi tarafından incelendiği ücretsiz yazılım ilave güç ve güvelik avantajı sağlar. H+BEDV Datentechnik GmbH’in projeyi desteklemeye devam edip ticari bir yazılım sunmasına karşın bu proje ücretsiz bir yazılımdır ve H+BEDV Datentechnik GmbH’e ait değildir. İyi tanımlanmış bir arayüz ile tam fonksiyonellik sunan proje, tüm kuruluşların Dazuko tabanlı yazılımlar geliştirmesine izin verir.

Proje şu an için Linux 2.2-2.6 ve FreeBSD 4/5 tarafından desteklenmektedir. Buna karşın projenin MacOS X, Solaris, OpenBSD ve Windows gibi işletim sistemlerini destekleyecek ve fonksiyonel kapasitesini arttıracak şekilde geliştirileceğini umuyoruz.

indirmekiinvr1 Quick Heal AntiVirus (Linux) 2008 İndirmek İçin:

http://download4.quickheal.com/dwqhver/qh8lin_trial.zip

41780 Quick Heal AntiVirus (Linux) 2008

19 Haziran 2008
Yazar: | Kategori: Yazilim
Yorum: 0

Trend Micro’nun Sircam virüsü için piyasaya sürdüğü küçük bir Antivirüs uygulaması. Yazılım Dos ortamında çalışıyor. Fakat bu küçücük program tüm bilgisayarınızı kurtarabilir. Çünkü tüm Antivirüs şirketleri Sircam virüsünü yüksek riskli ve çabuk yayılabilen bir virüs olduğunu söylüyorlar.

indirmekiinvr1 Fix Sircam 1.20 İndirmek İçin >>Tıklayınız<<

10756 Fix Sircam 1.20

Yukarı
Sayfa 1 ile 212
Yazilar iin RSS aboneligi