Yazar: | Kategori: Yazilim
Yorum: 0

Merhaba,

Birkaç gün önce Adobe cs4 yayımlandı.  Sanırım Live messenger ile yayınlaşan “suite” kelimesine de adobe de alışmış görünüyor. Yeni çıkan sürümü Adobe Creative Suite adı altında gösterişe sunuldu. Resmi sitesinde ki ayrıntılar için şuraya bakabilirsiniz; http://www.adobe.com/tr/products/creativesuite/

adobe cs4 Adobe Cs4 Ürünleri Yayımlandı!

Sürümler hakkındaki bilgiler içinese alttaki linklerimizi inceleyin;

Yazar: | Kategori: Yazilim
Yorum: 0

Print2PDF, ÜCRETSİZ Adobe Acrobat® Reader ile okunabilen tamamen uyumlu PDF (Portable Document Format) belgeleri oluşturur. PDF belgeleri, sizin arzu ettiğiniz biçimde donanımın geniş alanında, yazılımda ve işletim sistemlerinde okunabilinir.

Özellikleri:
# PDF 1.3 veya 1.4 Versiyon Dosyaları Oluşturur
# Kullanıcıyla Diyaloglu ya da Diyalogsuz Modda Çalışabilir
# Printer Sürücü Networka Paylaştırılabilir
# Özellikleri Networka Dağıtılabilir
# Klasöre Çıktı İmkanı
# Microsoft® Word 2000/XP/2003 Hyperlink ve Bookmark’ ları Dönüştürme Desteği
# Portrait ve Landscape Orientation Desteği
# Mühür Desteği
# Filigran Desteği
# E-maile Otomatik Ekleme
# Acrobat® Reader’ da Otomatik Olarak Açılma
# PDF Erişim Desteği: Yazdırma, Değiştirme, Çıkarma, Form Doldurma
# 4000 DPI’ ya Kadar Destek
# 100′ ü Aşkın Sayfa Boyutuna Destek
# Dosya Açma/Modifikasyonu İçin Doküman Şifresi
# Değiştirme Tablosundan Punto Değiştirme Kontrolü
# Print Derecelendirme Desteği
# 40-bit ve 128-bit RC4 Encryption Desteği
# TrueType Font Katıştırma ve Kontrolü
# Imaj Sıkıştırma (flat-zip, JPEG)
# JPEG Sıkıştırma Kalitesi

Makroyu da içererek, herhangi bir belgeyi hyperlink ve bookmark desteği ile kolaylıkla PDF’ e çevirebilirsiniz. Microsoft® Word 2000/XP/2003 ile bütünleşmiş Toolbar (alet çubuğu) çabuk ve tek tıklama ile çevirme sağlar.

Yazılımın özellikleri hakkında ayrıntılar:

# Herhangi bir dökümanı PDF’ye çevirir; Print2PDF Yazdırılabilir herhangibir uygulamadan Adobe® PDF yaratır. Manzara ve portre oryantasyonlarında 4000 DPI çözünürlük ve 200 inç’ e kadar sayfa boyutu destekler.
# Dökümanları toplu dönüştürme; Çoklu dokümanlarınızı (.DOC, .XLS, .PPT, .RTF, .TXT, .HTML, .GIF, .JPG) sunucunuzda GUI uygulamasını kullanarak veya komut satırı aracını kullanarak kolayca Adobe® PDF olarak çevirin.
# Dökümanları bir PDF’de birleştirme; Çoklu kaynaklardan (web sayfaları, e-mail, Microsoft® Word) herhangi bir kişinin FREE Adobe® Reader® kullanarak açabileceği profesyonel bir doküman yaratın.
# PDF’ye dosya ekleme; PDF içine bir dosyayı kolayca gömün. Bu, PDF içinde kaynak dokümanların olmasını istediğinizde kullanışlıdır. Eklenmiş dosyalar, otomatik olarak sıkıştırılır ve eğer isterseniz şifrelenir.
# Güvenli PDF dökümanları; Güçlü PDF güvenliği olan 40-bit veya 128-bit RC4 kodlama, özel dokümanların içeriğini koruyacaktır. Bu endüstri onaylı kodlama standardını herhangi bir dokümanı korumak için kullanın.
# İmzalı PDF dökümanları; Doğrulanır elektronik imzanız (PKCS#12) ile imzalanmış dokümanları sanal ortamda kullanın ve başkalarının müdahalesiyle bozulmamasını sağlayın. Dokümanlarınızda zaman kaydı, belge kaydı ve kabartma.

indirmekiinvr1 Print2PDF Server Edition 7.0 İndirmek İçin:

http://download3.software602.com/p2pdf7se.exe

29004 Print2PDF Server Edition 7.0

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

flashon Adobe nin Video konusundaki Çabaları

Adobe Flash On ile video konusundaki tercih edilirliğini bir adım daha ileri götürüyor. Tarayıcı aracılığıyla izlenen videolar konusunda yükselişe geçmiş olan divx videolara karşı flv videolar, kalitesizliği nedeniyle gözden düşmeye başlamıştı. Ancak bu adreste izlediğim videolar, flv olmasına rağmen son derece kaliteli bir görüntüye sahip. Aşağıdaki resimde yer alan video oynatıcının sağ üst köşesindeki hd on/off olayı ise o an oynamakta olan videoyu tam ekran veya normal modda izleme hadisesiyle ilgili.

flashon2 Adobe nin Video konusundaki Çabaları
Sitedeyken izlenen trailer
Şu adresten indirebileceğiniz Adobe Media Player adlı masaüstü uygulamasıyla hem bilgisayarınızda yer alan flv videoları hemde bu programla netten takip edilmeye uygun yayınları izleyebilirsiniz. Ancak bu yazılım bir AIR ürünü olduğu için, daha önce kurmadıysanız air installer kurmanız gerekmekte. Video sitelerinin yapacağı rss yayınların eklenmesi sayesinde tarayıcılara mahkum olmadan video izleme imkanına kavuşturan güzel bir icad olduğunu düşünüyorum. Eğer Adobe Media Player kurduysanız My Favorites menüsüne geçip şu adresi eklediğinizde, az önceki flash on sitesinde gördüğünüz tüm videolar programda listelenmiş olacak. İzlemek için nete bağlı olmalısınız.
amp Adobe nin Video konusundaki Çabaları

Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 0

animatedpresentation Web üzerinden beyin haritanızı oluşturun

Wisemapping bir web üzerinden beyin haritalaması aracıdır. Beyin haritalarının gücünü, svg ve vml gibi vektörel dil teknolojilerini ve web 2.0 konseptini kullanarak daha da artırıyor. Herhangi bir eklenti de gerektirmiyor.
Beyin haritalaması kelimeleri, düşünceleri, görevleri ve bağlantılı diğer eşyaların, bir merkez kelime veya düşünce etrafında dairesel olarak düzenlenmesiyle oluşan bir diagramdır. Düşünceleri oluşturmak, görselleştirmek, yapılandırmak ve sınıflamak için, öğrenme, organizasyon, problem çözme ve karar verme üzerine yardımcı etkisi bulunmaktadır.
Buradan siteye ulaşabilir, sizde kendi beyin haritalarınızı yaratabilirsiniz.

Etiketler: mind mapping, beyin haritası, beyin haritalaması, uygulama, tool, araç, svg, vml, adobe, eklenti, öğrenme, yardımcı, etki, mapping, map 

11 Temmuz 2007
Yazar: | Kategori: Genel
Yorum: 2

Dreamweaver CS3, kod karmaşasına girmeden web siteleri tasarımı, geliştirimi ve güncellemsi işleriniz için kolay ve etkileyici araçlarla donatılmıştır. Görsel arayüzü, streamlined kodlama ortamı ve Adobe Photoshop CS3, Fireworks CS3, Flash CS3 Professional, Contribute CS3, Adobe Bridge CS3 araçları ile güçlü entegrasyonu, Dreamweaver ile çalışma isteğinizi arttıracak yeni özelliklerinden bazıları. Uygulamamalarınızda dünya standartlarını ve üst seviyede kullanıcı deneyimini yakalamak; dinamik kullanıcı arayüzleri yaratmak için önceden hazırlanmış widget’ları ve Spry framework’ü Dreamweaver CS3 ile kullanabileceksiniz.

“Browser Compatibility Check” (tarayıcı uyumluluğu kontrolü) ile hazırladığınız sitelerin farklı işletim sistemleri ve tarayıcılar ile de uyumluluğunu test edebileceksiniz. Adobe CSS Advisor topluluğu ile de yaşadığınız problemler ya da öğrenme aşamasında destek almak amacıyla iletişime geçebilirsiniz.

“Spry for Ajax” etkileşimli web uygulamaları hazırlamak için geliştirilmiş yeni bir teknolojidir. Ajax, kullanıcının etkileşime girdiği her nesnede web sayfasının yeniden yüklenmesine gerek olmadan, cevap almasına olanak sağlar. Bu da web sayfanızın etkileşim özelliğini, hızını ve kullanışlılığını ve beğenilirliğini arttırır. Spry; Ajax için geliştirilmiş diğer framework’lerin aksine HTML konusunda kendisini daha rahat hisseden tasarımcılar düşünülerek geliştirilmiştir. Bu sayede JavaScript ile boğuşmak zorunda kalmayacaksınız. Dreamweaver CS3 ile gelen Spry Widget’ları, önceden hazırlanmış bileşenleridir. CSS yardımıyla çok kolay kişiselleştirilebiliyorlar. Aşağıda bir kaç örnek arayüzü inceleyebilirsiniz;
Spry data widgets / Spry form validation widgets / Spry user interface widgets
clip image001 Dreamweaver Cs3 Final
Spry efektlerini kullanarak, web sayfanızda yer alan nerdeyse bütün elementlere görsel geçiş ve animasyon efectleri ekleyebileceksiniz.

CSS tabanlı web tasarım ve layout’lar hazırlamak için artık güçlü bir aracınız var. Dreamweaver ile entegre gelen CSS layout’lar, kullanıcılarına tamamen CSS tabanlı web siteleri tasarlamak için hızlı bir başlangıç niteliğinde. Layout’larından bir tanesini seçip, ihtiyaçlarınızı karşılayacak yeni bir tasarıma dönüştürün. Ayrıca layout dosyaları anlaşılır olması adına detaylı ve geniş komentlerle desteklenmiş. Ayrıca CSS paneli, içeriğe uyguladığınız stili, satırlarca yazılmış kod içerisinde boğuşmadan kolayca bulmanıza ve değiştirmenize olanak sağlıyor.

Photoshop CS3 Extended ‘de hazırladığınız bir tasarımı basitçe kopyalayıp, Dreamweaver içerisine yapıştırabilecek ve optimizasyon seçenekleri ile oynayabileceksiniz. Tasarımı düzenlemek mi gerekti; çift tıklayarak orjinal PSD dosyasının Photoshop içerisinde düzenlenmek üzere açılmasını sağlayabileceksiniz. Fireworks CS3′ün hızlı modelleme özelliği ile Dreamweaver’ın mükemmel uyumu, hiç Fireworks kullanmamış olanları dahi öğrenmeye kışkırtacak nitelikte. Dreamweaver ve Contribute CS3 templateleri arasındaki ortak çalışma ise hiç bu kadar mükemmel olmamıştı. Adobe Bridge CS3 ile Dreamweaver üzerinden hazırladığınız sayfanın imaj, video gibi nesnelerini çok kolay organize edebileceksiniz.
clip image002 0000 Dreamweaver Cs3 Final
Dreamweaver CS3, Section 508, WCAG Priority 2, IPv6 gibi internet ve erişilebilirlik protokol ve standartlarını destekliyor.

Arayüzü, streamlined kodlama ortamı ve Adobe Photoshop CS3, Fireworks CS3, Flash CS3 Professional, Contribute CS3, Adobe Bridge CS3 araçları ile güçlü entegrasyonu, Dreamweaver ile çalışma isteğinizi arttıracak yeni özelliklerinden bazıları. Şimdi bu özelliklerden bazıları için, adobe.com’da yayınlanan tanıtıcı eğitim videosunu hep birlikte izleyelim.
Dreamweaver CS3 – Tanıtım ve Egitim Video
Home – www.adobe.com
Download Adobe Dreamweaver CS3 – FINAL – 285 Mb

Download:

Resmi sitesine bakınız;

http://www.adobe.com/products/dreamweaver/

Yukarı
Yazilar iin RSS aboneligi