Warcraft III: Reign of Chaos

2002 Yılının soın çeyreğinde piyasaya sürülen WarCraft III, kısa bir zamanda en popüler strateji oyunlarından biri haline geldi. RPG ve RTS öğelerini son derece başarılı bir şekilde harmanlamayan Warcraft III‘de, hem kahramanlarınızı geliştirebiliyor hem de Starcraft kadar derin strateji öğereleriyle uğraşabiliyorsunuz.

WarCraft III, önceki WarCraft oyunlarından ayrı olarak Undead ve Night Elf ırklarını oyuna dahil ederek toplam dört farklı ırkla oynama imkanı sunuyor. İlk oyunlardaki Orc ve Human Alliance çekişmenin aksine, Warcraft III de tüm Azertoh’u yok etkem isteyen büyük bir güce karşı savaşıyorsunuz.

Her ırkın kendine ait kahramanları ve bu kahramanların özel yetenekleriyle, kendi savaş taktiklerinizi birleştirip bir çok yeni strateji oluşturabilmeniz mümkün.

WarCraft III çok oyunculu bölülmünde ister LAN ortamında bu taktikleri kendi arkadaşlarınıza karşı deneyebilir isterseniz de Battle.net‘de tüm dünyadaki oyunculara karşı mücadele edebilirsiniz. Üstelik Battle.net’te bulunan Ladder sistemini sayesinde ne kadar iyi oynadığınızı ve seviyenizi de sürekli olarak takip edebilirsiniz.