Oyun-Turu (1/5) – Şehriniz

[Resim]
İkariam´ın başlangıcında üzerinde fazla sayıda bina bulunmayan ama çok verimli bir toprak üzerinde yer alan, sahil şerinden arsa alıyorsun.
Bu küçük başlangıçtan şairsel bir metropol kurup, başkentini güçlü bir ada krallığına yakışacak şekilde geliştirebilir misin? Bu sayfalar bu amacına ulaşmak için gideceğin yol hakkında bilgi verir.

Oyun-Turu (2/5) – Kaynaklar

[Resim]
Adalar arasında paylaştırılmış olan 5 çeşit kaynak vardır:
[Resim] Yapı malzemesi, [Resim] Şarap, [Resim] Mermer, [Resim] Kristal Cam ve [Resim] Sülfür.
Oyun sırasında her ihtimalde büyük miktarda yapı tahtasına ihtiyacın olacak- işçilerini odun kazanmak için çalıştırmalısın, ve adandaki diğer oyuncularla ortak olarak kaynak madenlerini genişlet !

Oyun-Turu (3/5) – Binalar

[Resim]
Temel ihtiyaçların giderilmesi için gereken kaynakların çıkarılmasıyla uğraştıktan sonra sırada şehri geliştirmek var.
1. Akademin sayesinde çok güzel ve yararlı keşifler yapabilirsin.
2. Kışlanda ordun için asker yetiştirebilirsin.
3.Ticaret limanın ve oradan satın aldığın ticaret gemilerin sayesinde diğer oyuncularla ticaret yapabilir ve kaynak alışverişinde bulunabilirsin.

Oyun-Turu (4/5) – Danışmanlar

[Resim]
Olan bitenlerden anında haberin olması ve krallığın hakkında bilgi sahibi olabilmen için sana yardımcı olacak dört tane danışmanın bulunuyor.
Parlak olarak yanmaları durumunda senin için bir haber var demektir- ilgili alana gidip kendilerinden son havadisleri alıp bilgi sahibi olabilirsin.

Oyun-Turu (5/5) – Fikirler

[Resim]
İkariam´da harita bakışını istediğin gibi değiştirebilirsin. İstersen dünya haritasını, istersen ada haritasını veya şehir haritasını kullanabilirsin.
Böylelikle başlangıç için gereken tüm önemli bilgileri öğrenmiş oldun – geriye sadece oyuna başvurman kalıyor (ücretsiz!) – ve sonrasında hemen başlayabilirsin!
[Resim]

yukarıdaki resme tıklayın orda hangi dünyayı seçmeniz gerektiğini gösterir.Sonra Ücretsiz Online Oyun linkine tıklayın dünyayı Beta ayarlayıp kullanıcı adı e-posta adresinizi ve şifrenizi girin gisleri kabul edip kayıt ola tıklayın sonra oyuna girmiş olacaksınız e posta kutunuzu açıp onay mesajını açıp oradaki linke tıklayın ve oyunun içine girin. Dünya haritasını açıp x’e 53 y’ye 61 yazın ve butona tıklayın