Öncelikle Oyunumuz Knight Online ve Silkroad Gibi Exp ve İtem Kasmaktan İbaret Tabiî ki.. Bunlar ile Sınırlı Değil..

Şimdi Oyunu Kısaca Öğrenelim.

Bu Oyunda 2 Çeşit Savaşcı Bulunmaktadır. Biri Mage Dediğimiz Büyücler Diğeri İse Fighter Dediğimiz Fiziksel Savaşcılar.Hangisini Seçmek Size Kalmisdir.. Login Ekranında Seçiyorsunuz.

Tabi Fight ve Mage Sınıfı Yok Sadece..

*Orc

*Drawf

*Elf

*Dark Elf

*Human

Create Ekranından Mage veya Fighter Seçiyorsunuz.. Örnek Olarak >> Mesela ORC’oldum Bunu Mage veya Fighter Yapabilirsiniz.. Tabi Sadece Create Bölümünden Yapiyorsunuz Bunu Daha Sonra Oyunda 1.Class 2.Class Seçimlerinizi Yapiyorsunuz.. Knight Online Gibi..

Her Sınıfın En Az Bir Tane Başka Bir Sınıfa Karşı Yenik Düştüğü Noktalar Vardır..

Yani Oyunda Tüm Charakterler Eşit Durumdadır.. Seçim Sizindir.

Hangi Türü Seçtiyseniz Ona Bağlı Köyde Doğarsınız.. Mesela Human Seçtiniz Human Köyünde Doğarsınız .. Elf Seçtiniz Elf Köyünde Doğarsınız..

Ve Daha Sonra Nelere Sahip Oldugunu Öğrenmek İçin Çantanızı Açacaksınız Yani İventory Açacaksınız..

İventory : Ekranın Sağ Tarafındaki Çantaya Basarsaniz Açabilirsiniz.

Veya TAB Tuşuna Basarak’da Açabilirsiniz. Hangisi İşinize Geliyorsa J

Oradaki Weaponları ,Silah,Eşya, Yani İtemlerinizi Göreceksiniz. O İtemlere Sağ Tıklayarak veya 2 defa Sol Tıklayarak Takabilirsiniz.

Merak Etmeyin Yabancılık Çekmiyeceksiniz Oyuna

Kısayol Tuşları

ALT + T : Karakterin Tüm özellikleri
ALT + V : Çanta(Inventory)
ALT + C : Hareketler Ve Olaylar

Şimdi Gelelim Level Atlamaya[ EXP Kasmaya ]

Knight Online ve Silkroad’da Oldugu Gibi Her Level Atlayışınızda Charakteriniz Güçlenir .. Yeni Skileriniz Açılır..

Levelinizi Yükseltmek İçin ;

Doğdugunuz Köyün Dışına Çıkın ;

* Bearded Keltir

* Elder Ketler

* Goblin

Yaratıklar Kesmeye Başlayın 10 Levele Kadar Bunları Kesin.

Exp = Experience Türkçe Anlamı İse Tecrübe Oyuna İlk Başladıgınızda Leveliniz : 0 ve EXP = %0 Olarak Başlarsınız.%100 Olunca Exp 1 Level Atlarsınız. Öldürdügünüz Yaratıga Bağlı Daha Cok Exp veya Daha Az Exp ve SP Puanı Kazanırsınız.Yaratığa Göre Değişir Yani.. EXP Sol Üst Köşede Sarı Bar’a Eklenir ..

SP Kısaca Açıklayayım : SP Level Atladıgınızda Köyünüzdeki Mastere Gidiyorsunuz.. Tabii Fighter isek Mastere Gidiyoruz.. Mage Seçtiysek Magister’e Gidiyoruz. Bunları Haritanızı Açarak Öğrenebilirsiniz.. Kocaman Yazıyor Orada Master veya Magister’inizi Buldunuz ve Learn Skill Dediniz.. Karşınıza Bir Sürü Skill Çıkacaktır. Skill’den Kastım Saldırı Büyüleri Fiziksel Atacklar Gibi.. Her Skill’e Sahip Olabilmek İçin SP’ye İhtiyaciniz Var.ve Skill Ne Kadar SP İstedigini Söyler Ona Göre Sp’niz Azalır Yani Skileri Açtırmak İçin SP Gerekiyor.. SP’ide Canavar Keserek Coğaltabilirsiniiz Kolayca. Skilin Power Değeri Yüksekse Okadar Cok Zarar verir.

Evet.. Skilerimizi Seçtik ve Skill Cubuğumuza Koyduk. Köyün Dışına Tekrar Çıktık.Skillerimizi Kullanarak Daha Büyük Canavarlar Kesdik.. ve 15 Level Olduk Döndük Tekrar Köyümüze Yine Skilerimiz Açıldı Bunları Açmak İçin Mastere Veya Magistere Gittik ve Yeni Skilimizi Aldık Daha Sonra Bu Skilide Skill Cubuğuna Dizdik.

Oyununa Başladık Başlıyalı Hep Aynı Silahla Dolaştık Yani Serverin Bize Verdigi No Grade İtem İle..

Şimdi Levelimiz 15 Yeni Silahlar Alacagiz.

Köyümüzdeki Weapons’a Gittik.. Haritayı Açarak Yolu Cok Kolayca Öğrenebilirsiniz.

Weapon Shop’ta Trader Yani Satıcıya Tıkladık Türünüze Göre Magic Weapons veya Fight Weapons Tıklayın.. Level 0 ile 19 Arası No Grade İtem Takacaksınız.. Silahın Üzerine Tıkladıgınızda Orada NO GRADE Yazıyorsa Levelinizde Uygunsa Hemen Çekin Silahı Gidipte Levelinizin Yetmediği Silahlar Alıp Elinize Takarsanız Charakterinizde Yavaşlamalar Olacak ve Daha Az Vuracaksınız.. Yani Levelinize Göre Silah Alın.

P.Atk = Power Attack = Genelde Fighterlar İçin Önemlidir; Fiziksel Vuruşlardaki Silahın Gücünü Gösterir.
M.Atk = Magic Attack = Büyücülerin Dikkat Edeceği Değerdir.
Consumed SoulShot = Harcanan SoulShot
Consumed SpiritShot = Harcanan SpiritShot

Soulshot [ SS ]

Blessed SpiritShot [ BSS ]

Spiritshot : Gereksiz Oldugundan Anlatmıcaz.

SoulShot : Fighter İçin Çok Gereklidir. Yeni Fiziksel Savaşcılar İçin Gereklidir.SS[Soulshot] Elinizdeki Silahın P.Atack 2 Katı Yapıyor.. ve Daha Sağlam Vurmanıza Sebep Oluyor.

SpiritShot (BSS) : Büyücülerin Büyü Yapma Hızını Geçici Olarak Arttırıp Ve Silahın M.atk ını Spiritshot x1.5 ve Blessed Spiritshot ise x2 yapıyor. Bu yüzden Spiritshot Kullanmanıza Gerek yok.

Fighterler : Soulshot Kullanacak

Mageler : Blessed Spirit Shot Kullanacak.

Not : No Grade İtem Kullanıyorsanız No Grade SS veya BSS Alacaksınız..

Örnek : Leveliniz 78 Oldu En Yüksek Level Gradeniz ‘ S Grade’ Oldu O Zaman S Grade Soulshot Veya Blessed SpiritShot Alacaksınız. Levelinize Göre..

Soulshot ve SpiritShot Nasıl Kullanacağız.

Satıcıdan Aldınız Potunuzu Mananızı ve SS ile BSS yi..

Knight Online’de Oldugu Gibi.. Potu Alarak Skill Cubugunuza Koyacaksınız. Manayıda Alarak skill Cubugunuza Koyacaksınız.. SS ve BSS’ide Aynı Şekilde Skill Cubuguna Koyun.

SS ve BSS Skill Cubuğuna Koyduktan Sonra Sağ Tıklayın. 1 Defa ve Atack Yaptıgınızda Ototmatik Olarak Daha Fazla Vuracaksınız. SS ve BSS Kapatmak İçin Tekrar Sağ Tıklayın Kapanır.. Ama Cimri Olmayın Ucuz Çünkü SS ve BSS’ler

Artık SS ve BSS Silahlarınızı Aldınız ve Çantanızı Doldurdunuz.. Bundan Sonra Köyde Durmanıza Gerek Yok.. Teleporter’e Gidin Haritayı Açarak bulabilirsiniz. Yerini Arkadaşlar

Bir Sürü Map Yani Bölüm Çıkacak Knight Online Gibi Maradon ve El-Morad Luıfersondan Oluşmuyor Baya Bir Bölümü var Onun İçin Oyuna İlk Başlayanlar Yolları Kaybedebilir Ama 1 Saate Öğrenirler Tamamen Şimdi Level 15 Oldugunuzdan Dolayı Ruins’i Size Tavsiye Ederim Ruins’e Tıklayın ve Ruins Bölümüne Işınladınız Oradaki Canavarlardan Kesin Level 20 Olduktan Sonra Tekrar Köyünüze Gidin Teleporthere Tıklayarak Eğer Ölürseniz Bir %5 Exp Kaybedeceksiniz Söylemesi ßenden

Level 20 Oldunuz ve Köydesiniz.. Şimdi Classınızı Seçeceksiniz..

Şimdi 1. CLASS ımızı Seçme Zamanı. Diyelim DARK ELF Fighter ız. Şimdi Önümüzde 2 Yol Var. Ya ASASSIN ya da PALUS KNIGHT Olacağız Demektir. Diyelim Human Mystic (Mage) iz; Human Wizard Mı Olacağız Yoksa Cleric mi? işte Bunlara Karar Verme Zamanı. NeOolacağınızı Siteleri Araştırarak Veya Tecrübeli Oyuncular’a Danışabilirsiniz www.L2kings.Com GameMasteri Olarak >> Albay Pm Atabilirsiniz..

Örnek Pm Atmak İçin : “Albay Selam Yazın..

Skilerinizi Açmak İçin Ayrıca İtem Lazım İtemleri GMSHOP’lardan Alacaksınız.. Oyun Haritasında Zaten Yaziyor Başladıgınızda görürsünüz.. Cleric veya Ne Olacaksanız Onun Kagıdı Üzerinde Yazio Seçip Alın Daha Sonra Mastere Gidin 1.Class’inizi Seçin. Level 40 da C Grade Olacaksınız ve Daha da Güçleneceksiniz.

Yani Bundan Sonra D Grade veya No Grade Soulshot Almayın Haa.. C Grade Alacaksınız
Level 52 Olunca : B Grade
Level 61 Olunca : A Grade
Level 75 Olunca : S Grade

L2kings Oyunu Hakkında Bilgi

Krallık sistemi


Krallık Sistem

Hikayemizdede Anlatıldığı gibi 7 krallığa bölünen dünyada krallıkların bir birileri arasındaki savaşlarla ortaya çıkmıştır.

Krallık sisteminde kral olma

Her 2 haftada bir yapılacak olan kale savaşlarında kaleyi kazanan clan liderleri kalenin kralı seçilir.

Kale Kralı Görevleri

Krallık Savaşları

Savaş İlanı

Kral diğer krallıklara savaş açma yetkisine sahiptir. Savaş açmak istediği krallığa site üzerinden daha önceden savaş ilan etmek zorundadır. Oyun tarafından belirlenen saatlerde krallığındaki bütün clan ve oyuncuları savaşmak için anlaştığı diğer krallıkları savaş meydanına çağırmalıdır. Savunmakta olan krallık anlaşma yaptığı diğer clan ve krallıkları savaş meydanında toplamak zorundadır.

Krallık Savaşı Sonucu

Savaşı kazanan krallık kaybeden krallığın haftalık vergisinin %50 almaya hak kazanmış olmaktadır. Kale surlarındaki bayraklarına kendi krallığın sancağını diktirebilirler. Oyun haritası üzerinde krallığının sınırları genişler kaybeden krallıktaki kralın savaş açma yetkisini elinden almış olur.(Eğer bir kral himayesi altında bulundurduğu başka bir krallığın kale savaşında kalesini korumak zorundadır. Aksi taktirde daha önceden kazandığı krallığı o ülkenin krallığından bir clan tekrardan alırsa kaleyi kazanan clan lideri kale kralı seçilir ve vergileri net bir şekilde almaya devam eder.Bağımsız ve yeni bir krallık olur.)

Kale Krallı Özellikleri

Her kale kralının kendisine ait Nazgul’ü vardır. Her hafta oyundan otomatik olarak vergi olarak Adena ve item almaktadır.Vergiyi krallığındaki clanlarla paylaşma veya paylaşmama kararını kendisi verebilir. Kale savunması için sistem tarafından kaleyi korumak amaçlı olan botlar kralın hizmetine sunulur. Kale kralı kendi krallığına bağlı kullanıcılara hapis cezası verme yetkisine sahiptir. Krallık fermanlarını site üzerinden ilan etme yetkisine sahiptir. Kral isteği üzerine eventler yapabilmektedir.

NOT: Kralla Sadakat Yeminini Forumda Krallık İçin Alınmış Bölümlerde Edebilirler. Sadakat yemini edip krallık savaşına katılmayan clanlar için kral clan liderlerini 1Hafta hapise atma yetkisine sahiptir.


Karakter Bilgileri

Elf

Darkelf

Human

 

Dwarf

Orc

Armorlar ( Örnekler )