Knight Online, MGame Corporation ve Noah System tarafından geliştirilmiş bir devasa çok oyunculu rol yapma oyunudur (MMORPG). Dünyanın farklı bölgelerinde farklı şirketler tarafından ücretsiz (Free2Play) veya ücretli (Pay2Play) olarak hizmete sunulan Knight Online’ın toplamda seksenden fazla ülkede milyonlarca oyuncusu bulunmaktadır. Bu yazı genel olarak, yarısından fazlasını Türk oyuncuların oluşturduğu Kuzey Amerika sunucusu baz alınarak hazırlanmıştır.

Sunucular  Knight Online şu anda altı farklı resmi sunucu üzerinden oynanabilmektedir.

Kuzey Amerika (USKO) – Sunucu: K2 Network – Ücretsiz/Ücretli (İsteyen oyuncular ücret ödeyerek ekstra avantaj sağlayabilmektedir.)
Malezya (MYKO) – Sunucu: Egames – Ücretsiz
Kore (KRKO) – Sunucu: Mgame – Ücretli
Japonya (JAPKO) – Sunucu: Terra Corp. – Ücretli
Çin (CHKO) – Sunucu: SOHU – Ücretli
Endonezya (IDKO) – Sunucu: Web.id – Ücretsiz
Resmi sunucular dışında oyuncuların kendi imkanları ile kurdukları kişisel sunucular da bulunmaktadır; ama bu sunucular kaçak program dosyaları ve kodlar sayesinde çalıştıkları için yasadışı olarak nitelendirilmektedirler.

Dünyalar  Oyuna yeni başlayan oyuncuların yapmaları gereken ilk seçim dünyalardır. Her dünya, birbirine bağlı toplam üç alt dünyadan (örneğin Diez 1, Diez 2, Diez 3) oluşmaktadır. Oyuncu, oluşturduğu karakterlere ve edinilen eşyalara, bağlı olduğu dünyanın her üç alt parçasından da ulaşabilir; fakat farklı dünyalar arasında (örneğin Ares ve Diez) bu şekilde bir bağ bulunmamaktadır.

Kuzey Amerika sunucusundaki dünyalar, oluşturulma tarihlerine göre şu şekilde sıralanabilir:

Ares
Diez
Xigenon
Beramus
Cypher
Olympia
Edana
Manes
Pathos
Logos
Ronark
Dünyalar arasında oluşturulma tarihlerinden başka bir fark bulunmaz. Bu nedenle yeni başlayan oyuncuların yardım alabilecekleri arkadaşlarının bulunduğu dünyaları, veya diğer oyuncuların karakterlerinin eski dünyalara göre daha güçsüz olduğu yeni dünyaları (örneğin Pathos, Logos, Ronark) seçmeleri daha akıllıca olacaktır.

Eklenti Paketleri  Knight Online; sık aralıklarla yayınlanan yamaların yanı sıra, şimdiye kadar dağıtılan iki büyük eklenti paketi ile de büyük bir gelişim göstermiştir.