Futbol oyunu denince akla gelen ilk oyun olan Fifa serisinin son versiyonu olan Fifa 2004, beraberinde Fifa hayranlarını memnun edicek değişikliklerle oyuncuların beğenisine sunuldu. Bunlardan en önemlisi Winning Eleven’dan hatırlanıcak olan Kariyer Modu. Takımınızla alt kademelerden başlayıp en üst seviye’lere çıkartabilirsiniz.

Fifa 2004’de 16 lig bulunuyor, bunların içinde Türkiye Ligi yok. 16 lig’de 350 takımdan birini seçebilirsiniz.

Fifa 2004 de en köklü değişikliklerden biride grafik motorunun baştan yazılmış olması. Böylece Fifa 2004 kendinden önceki versiyonlardan grafik olarak sıyrılıyor. Stadyumlar, oyuncu modelleri, tribünler eski sürümlere göre çok daha gerçekçi ve etkileyici.

Fifa 2004’deki başlıca değişiklikler :

# Çığıraçan oyun modu : Fifa 2004, geliştirilmiş oyun motoruyla, yeni animasyonlarla ve yeni oyuncu hareketleriyle çok daha gerçekçi.
# Genişletilmiş veritabanı ve kontrol’ler : Zenginleştirilmiş takım yapay zekası, taktikleri, oyun stilleri, ve oyuncu kişilikleri ile oyunun zevkini çıkarın. Daha fazla kontrol tuşu seçenekleriyle daha rahat oyun oynayın
# En iyi menajer siz olun! : Fifa’nın Kariyer Modu ile kendi takımınızın menajeri olun. Kendi ekibinizi kurun, takımınızın önemli kararlarını siz alın, takımınızın bütçesini kendiniz ayarlayın ve takımınızı sıfırdan Şampiyonlar Ligi’ne taşıyın.
# Gerçekçi Atmosfer : 300’den fazla seyirci tezahuratı, yeni stadyumlar ve maçın gidişatını etkiliyen hava şartları ile daha gerçekçi oyun oynayın.
# Online Karşılaşmalar : EA SPORTS Online’dan kendinize rakip seçebilir ve maç yapabilirsiniz. Oyuncuların topluca buluşabiliceği Online lobi’de kendinize rakip bulabilir, mesajlaşabilirsiniz.