Harita Yapım Programı

  İndirmek İçin:

http://rapidshare.com/files/83018600/hammer.zip.html

Zip şifresi:  www.hell-world.org

Gereken Ayarlar

Harita yapımına başlamadan önce WorldCraft’ın kullanacağı bağzı dosyaların yerlerinin belirtilmesi gerekir. Ayarlar, hl.exe nin , data dosyasının (.fdg) , biten haritaların kopyalanacağı yerin , haritalarınızın ( .rmf , .map ) , haritada kullanacağınız texturelerin ( .wad ) , compile işleminde kullanılacak csg , bsp , vis ve rad programlarının bilgisayarınızdaki yerini belirtmekten ibarettir. Haliyle herkezin WorldCraft ayarları farklı olacaktır. Biz bu sitede populer Counter-Strike modu için harita örnekleri sunacağız. Bunun için data dosyamız halflife-cs_expert.fdg olacak. Ayrıca örneklerimiz Türkçe WorldCraft için olacaktır. Örnek WorldCraft Ayarları aşağıdaki gibidir:


Compile işlemi sırasında kullanılan programlar (aksini belirtmemişseniz) uzantısı .p0, .p1 gibi olan log dosyaları kaydederler. Ayrıca bsp.exe , bir portal dosyasını vis.exe için hazırlar. Bu dosyalar, “Biten haritaların kaydedileceği yer” kutusunda belirttiğiniz …./Half-Life/cstrike/maps/ klasörüne kaydedilecektir. Harita tamamen bittikten sonra bu dosyaları silmekte bir zarar yoktur.

“Genel” sekmesinde Geri Al Sınırı kutusundaki değeri 8 yapın. Bu yaptığınız, son sekiz işlemi geri alabileceğiniz anlamına gelir. Eğer daha fazla yaparsanız RAM kullanımınız artacaktır.

“2D Görünüm” sekmesindeki “Çevirmeleri 15 er dereceyap” kutusunu işaretleyin. Daha sonra “Grid” bölümündeki “Size” kutusundaki değeride 16 yapın. Bu değer, çalışma karelerinizin kalınlığının 16 olarak açılmasını sağlayacaktır. İdeal duvar kalınlığını 16 olarak düşündüğümden ben bu değeri kullanıyorum.


_____________
Code Hataları İçin Gerekenler
Nvidia GeForce Ekran Kartları için

Counter Strike Movie Yapmak İçin Gerekenler
Csde record ile kaydetmiş oldugunuz demoyu viewdemo komutu ile izleyebilirsiniz.F2′ye basarak ileri ve geri alabilirsiniz.

Görüntü kalitesi yüksek olsun ve ben uğraşırım üşenmem diyorsanız,
startmovie nick 30 komutu ile recordlu oyununuzu istedigin yerden kayıt edip, endmovie ile sonlandırabilirsiniz.Bu şekilde C:\SIERRA\Half-Life’ın içine bir sürü bmp dosyaysı atacaktır kaydettiginiz nick adı altında.Bu resimleride videomach ile birleştirmeniz gerekecektir.
Not: startmovie nick 30 komutunda her kayıt için başka bi nick yazın kolaylık olur.

Ekran Görüntüsü Kaydetme .AVİ formatlıdır.
Movie Düzenleme Programı En iyilerindendir
Movie Düzenleme Programı Register