Kasım 1941. Amerika 2. Dünya Savaşı’nın eşiğinde. Gerginlik had safhada, bu da yetmiyormuş gibi seri cinayetler işleyen bir psikopat Cleveland sokaklarına hükmediyor. Şehrin dört bir yanına dağılmış cesetler hem polis hem de vatandaşları korku içinde bırakıyor. Özel ajan olarak göreviniz Naziler’in varlığını araştırmak ve meydana gelen olayların “Torso Killer” dosyasıyla bağlantısını ortaya çıkarmak.
8 CD’den oluşan Black Dahlia, Take 2 tarafından hazırlanmış yeni bir Adventure. Ona, geçmişte pek çok örneğini gördüğünüz CD zengini, konu ve bulmaca kıtı oyunlara hiç benzemeyen kaliteli bir interaktif film gözüyle bakabilirsiniz.

Kendi gözünüzden seyredeceğiniz macera size 360 derecelik bakış açısı sağlıyor. Oyunun yarattığı üç boyutlu dünya iki kıta üzerinde yetmiş farklı mekana uzanıyor. Tüm detayların özenle araştırıldığı, gerçek olayların etrafında dönen senaryo, birbirinden zor sayısız bulmaca içeriyor.
Black Dahlia, ismini katili hala gün ışığına çıkmamış bir cinayet dosyasından alıyor. 1941 Los Angeles’ında o yıllarda ün kazanan aktristlerden Elizabeth Short’un cesedi boş bir arsada bulundu. Kadın önce işkence görmüş, daha sonra da parçalara ayrılmıştı. Elizabeth, Black Dahlia ismiyle ünlenmesini simsiyah giysilerle oynadığı rol sonrasında ona bu adı veren gazetecilere borçluydu. Polis, Cleveland’da son yıllarda benzer yöntemlerle işlenen cinayetlerden aynı kişiyi sorumlu tuttu.

Böylesi girift ve ilgi uyandıran bir senaryoya sahip bir adventure’un, kalitesiz grafiklere sahip olmasını bekleyemeyiz tabii ki. Black Dahlia da kullanılan grafik teknolojisinin hakkını sonuna kadar veren bir grafik kalitesine sahip. Diyaloglar ve ses efektleri de bu kaliteyi tamamlıyor. Mekanların gerçekçiliği, oyundaki karakterleri oynayanların başarısı da katıldığında, Black Dahlia’yo yaşanılması gereken bir cinayet davası-esrarengiz olaylar zincirine dönüştürüyor. Arşivinize katmadıysanız, çok şanssızsınız diyebilirim.